Home Tips & Tricks Sprawdzony sposób na loki przez noc!

Sprawdzony sposób na loki przez noc!

9 min czytania
0
0
1,807
Domowe sposoby na loki przez noc - sposób na loki przez noc

Kręcone włosy to marzenie wielu kobiet, jednak nie każda z nas urodziła się z burzą hollywodzkich loków. Najprostszym sposobem na uzyskanie takiej fryzury jest użycie lokówki lub cienkiej prostownicy, jednak tego typu zabiegi sukcesywnie niszczą włosy. Czy istnieje więc sprawdzony sposób na loki przez noc bez użycia ciepła?

Może zainteresują Cię także nasze artykuły na temat dbania o włosy oraz o ich czesaniu:

Sposób na loki przez noc – jak przygotować włosy do kręcenia domowymi sposobami?

Każdy sposób na loki przez noc rozpoczyna się od przygotowania włosów do ich naturalnego zakręcenia. Od tego etapu zabiegu zależy jego finalny efekt, dlatego warto zadbać o to, aby przestrzegać skrupulatnie wszystkich zasad. Domowe sposoby na loki zawsze dotyczą włosów umytych i niemal całkowicie wysuszonych. Kosmyki nie mogą być zbyt mokre, ponieważ nie wyschną przez noc i nie zakręcą się tak jak powinny. Jeśli natomiast będą zbyt suche, efekt finalny będzie dużo słabszy niż zamierzony. Fryzurę można podsuszyć suszarką, jeżeli jednak mamy odpowiednią ilość czasu, lepiej pozwolić im wyschnąć samodzielnie – będą jeszcze zdrowsze.

Nie każdy sposób na kręcone włosy uwzględnia konieczność użycia kosmetyku utrwalającego, lecz chcąc cieszyć się lokami nieco dłużej, warto jeszcze w mokre włosy wgnieść niewielką ilość pianki modelującej. Pomiń ten krok, jeśli nie lubisz efektu usztywnienia kosmyków.

Domowy sposób na loki przez noc - jaki sposób na kręcone włosy jest najlepszy?

Domowe sposoby na loki – co będzie potrzebne?

Domowy sposób na kręcone włosy należy dobrać do rodzaju fryzury oraz oczekiwanych rezultatów. Każdy sposób na loki przez noc wykorzystuje bowiem inne akcesoria, dzięki którym pasma nawija się i mocuje na głowie. Do wyboru mamy między innymi:

  • sposób na kręcone włosy z wykorzystaniem wsuwek,
  • sposób na kręcone włosy z wykorzystaniem samodzielnie stworzonych papilotów – z papieru, ręcznika papierowego, chusteczek,
  • sposób na kręcone włosy na opaskę, opcjonalnie pasek od szlafroka.

Możesz też wypróbować trwałego sposobu na mokrą włoszkę: https://kobietanaczasie.pl/mokra-wloszka-idealna-fryzura-dla-kazdej-kobiety-sprawdz-jak-ja-zrobic/.

Sposób na kręcone włosy bez użycia ciepła z efektem burzy loków

Jeśli wieczorem masz sporo czasu i oczekujesz, że rano Twoje włosy zamienią się w prawdziwą burzę loczków, wypróbuj sposób na kręcone włosy z użyciem wsuwek. Po przygotowaniu fryzury (mycie, suszenie) podziel włosy na cienkie pasma i nawijaj każde na palec. Stworzony w ten sposób pierścień zepnij wsuwką lub przypnij do głowy. Podobny efekt uzyskasz również wykorzystując sposób na loki przez noc przy użyciu małych gumek, którymi zawiążesz na głowie mini koczki-ślimaczki.

Sposób na kręcone włosy, sposób na loki przez noc

Domowe sposoby na loki z własnoręcznie robionymi papilotami

Nie musisz inwestować w żadne akcesoria, aby wykorzystać domowe sposoby na loki z papilotami. Sama przygotujesz je na przykład z mocnego ręcznika papierowego, kartek (wyrwanych z gazety), czy nawet z chusteczek higienicznych – jeśli masz cienkie i delikatne włosy. Wystarczy zwinąć taki kawałek papieru w rulon, a następnie nawinąć na niego pojedyncze pasma włosów i zabezpieczyć je wsuwką. Warto szczególnie dużo uwagi poświęcić na staranne nawinięcie końcówek, aby nie były powyginane, lecz estetycznie podkręcone.

Sposób na loki przez noc z efektem hollywoodzkich fal

Nie wszystkie domowe sposoby na loki stworzą na Twojej głowie burzę niesfornych świderków. Bardziej subtelny i elegancki efekt uzyskasz z pomocą elastycznej opaski do włosów lub jej substytutu, na przykład pasa od szlafroka. Taki zabieg przypomina nieco dobieranie warkocza, ponieważ włosy nawijamy stopniowo na opaskę, dokładając pasmo do pasma. W efekcie na głowie powinna powstać gładka korona ze zwiniętych kosmyków. Dużym atutem tego sposobu na kręcone włosy jest wygoda – gumowa opaska dobrze trzyma się na głowie, nie uwiera i nie łamie włosów. Wykorzystując ten sposób na loki przez noc należy również bardzo przyłożyć się do starannego nawijania pasm. Jeśli zrobimy to schludnie, włosy po odwinięciu nie będą wymagały żadnego dodatkowego stylizowania.

Każdy sposób na loki przez noc jest nieco inny i daje inne efekty, dlatego wszystkie metody warto wypróbować na własnych włosach. Jeśli sposób okaże się skuteczny, szybki i wygodny, warto zrezygnować z lokówki i dać swoim kosmykom czas na regenerację.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Tips & Tricks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Dzień Mamy: co kupić mamie, która ma wszystko?

Dzień Mamy to wyjątkowa okazja, kiedy celebrowane są matczyne miłość, poświęcenie i wsparc…