Home Artykuły sponsorowane Rozjaśnianie włosów- w domu czy u fryzjera?

Rozjaśnianie włosów- w domu czy u fryzjera?

10 min czytania
0
0
251
rozjasnianie wlosow

Rozjaśnianie włosów to zabieg na który decyduje się wiele pań marzących o metamorfozie. Powoduje rozjaśnienie włosów o kilka tonów, wprowadza jednak dużą ingerencję w strukturę włosa. Otwiera łuski i wypłukuje pigment, a tym samym uszkadza włos, należy więc zadbać, aby był wykonany prawidłowo i z użyciem odpowiednich kosmetyków.

Rozjaśnianie włosów w domu czy w salonie fryzjerskim?

Rozjaśnianie włosów może być wykonane w domu – z wykorzystaniem naturalnych składników, albo profesjonalnych kosmetyków. Usługę oferują także salony fryzjerskie i ten sposób jest z pewnością najbezpieczniejszy w szczególności, jeśli na zabieg decydują się brunetki. Bez względu na to, gdzie i jak zostanie przeprowadzone rozjaśnianie włosów, trzeba odpowiednio zadbać o włosy.

Przestrzegać należy kilku zasad:

  1. Włosy powinny być naturalne

Jeśli niedawno były farbowane, dobrze jest odczekać kilka miesięcy, aż odrosną, a farba się wypłucze. Rozjaśniania lepiej nie wykonywać też bezpośrednio po trwałej ondulacji.

  1. Dbanie o włosy na co dzień

Włosy poddawane rozjaśnianiu powinny być w dobrej kondycji. Jeśli to możliwe, należy unikać ich prostowania i suszenia gorącym powietrzem. Do tego warto zadbać o odpowiedni dobór kosmetyków- im bardziej naturalne, tym lepiej.

  1. Głębokie nawilżenie to podstawa

Przed planowanym rozjaśnianiem dobrze jest stosować głęboko nawilżające maski, oleje i odżywki. Włosy będą odżywione i zdrowe, dzięki czemu przetrwają rozjaśnianie i będą wyglądały pięknie.

Domowe sposoby na jaśniejsze włosy

Rozjaśnianie włosów przy użyciu naturalnych sposobów sprawdzi się u osób, chcących uzyskać odcień jaśniejszy o kilka tonów. Do wyboru jest kilka produktów:

– sok z cytryny – wystarczy spryskać nim włosy i wysuszyć je na słońcu. Naturalne blondynki uzyskają w ten sposób nieco jaśniejsze włosy

– soda oczyszczona – gęstą pastę z sody nakłada się na pojedyncze pasma, a następnie owija je folią aluminiową, a całość okrywa ręcznikiem. To sprawdzony sposób na rozjaśnienie włosów o ton u blondynek, albo delikatną zmianę odcienia po nieudanej koloryzacji

– miód – nakłada się go na mokre włosy, a na to zakłada foliowy czepek. Miksturę trzeba trzymać na głowie przez kilka godzin, a dodatkowo co kilkanaście minut ogrzewać głowę suszarką. Maska oprócz rozjaśnienia jednocześnie doskonale nawilża i odżywia włosy

– rumianek – napar z rumianku ma właściwości rozjaśniające, a jednocześnie nadaje włosom blasku i pozytywnie wpływa na ich wzrost. Płukanka powinna być stosowana po każdym myciu.

Rozjaśnianie włosów w domu przy użyciu specjalnych preparatów

Jeśli włosy są już odpowiednio przygotowane do rozjaśniania, trzeba jeszcze przygotować odpowiednie kosmetyki i akcesoria. Najbezpieczniej będzie kupić je w sklepie fryzjerskim. Konieczny będzie zakup rozjaśniacza w proszku, preparatu niwelującego żółte odcienie, odżywki mocno nawilżającej, szamponu przywracającego pH i odpowiedniego utleniacza.

Woda utleniona to oksydant, który pobudza rozjaśniacz do działania. W zależności od efektu, który ma być osiągnięty zaleca się użycie oksydantu w stężeniu 3, 6, 9 lub 12 procent. Dwa pierwsze sprawdzą się przy subtelnym rozjaśnieniu włosów. Do rozjaśniania włosów o 3-4 tony konieczne będzie użycie oksydantu w stężeniu 9 procent, ale można go trzymać na włosach tylko kilka minut, w przeciwnym razie prowadzi do podrażnień. Bezpieczniej jest więc rozłożyć zabieg na kilka sesji.

Z kolei utleniacza w stężeniu 12 procent należy raczej unikać, choć skutecznie rozjaśnia włosy nawet o 7 tonów. Gdy jednak jest pozostawiony na włosach dłużej niż 10-15 minut może bardzo mocno wysuszyć i zniszczyć włosy. Efekt koloryzacji z pewnością nie będzie zadowalający.

Jeśli kupione zostały odpowiednie kosmetyki, trzeba jeszcze zadbać o niezbędne akcesoria. Potrzebne będą: pędzel, plastikową lub szklana miska, ręcznik, spinki do podpięcia włosów, lateksowe rękawiczki.

Rozjaśnianie w domu krok po kroku

  1. Podzielenie włosów na pasma –  te, które będą rozjaśniane później trzeba podpiąć do góry. Najwygodniej zacząć od tyłu głowy, dobrze mieć jednak kogoś do pomocy
  2. 2Wymieszanie rozjaśniacza w proszku z oksydantem – trzeba to zrobić tuż przed zabiegiem. Mikstura musi być przyrządzona dokładnie według instrukcji i idealnie gładka
  3. Nałożenie mikstury na włosy – preparat powinien pozostawać na włosach przez ściśle określony czas. Nie należy niczym przykrywać głowy, ani jej nagrzewać.
  4. Spłukanie włosów – po czasie podanym w instrukcji włosy muszą być umyte szamponem wyrównującym pH. Do tego warto zastosować silnie nawilżającą maskę, spłukać i pozostawić włosy do wyschnięcia.

Jaką metodę wybrać?

Decyzja zależy od stanu włosów, spodziewanego efektu i… odwagi. Zabieg w salonie fryzjerskim będzie bezpieczniejszy, fryzjer może też zaproponować dodatkowe zabiegi i kosmetyki wzmacniające. Jeśli ktoś nie chce jednak płacić za usługę rozjaśniania, albo nie ma możliwości wyjścia z domu, może pokusić się o samodzielne wykonanie zabiegu.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Ola
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Potrzebny mi implant – co teraz?

W życiu doświadczamy różnych problemów i czasami w najmniej oczekiwanym momencie dopada na…