Home Artykuły sponsorowane Ręcznie robiona biżuteria – czy warto się na nią zdecydować?

Ręcznie robiona biżuteria – czy warto się na nią zdecydować?

7 min czytania
0
0
1,401

Biżuteria jest bardzo wdzięcznym dodatkiem do ubioru – zarówno tego formalnego, jak i codziennego. Jednocześnie jeżeli chcemy wykazać się oryginalnością, czasem stanowi to naprawdę duże wyzwanie. Czy ręcznie robiona bransoletka lub pierścionek wykonany przez rzemieślnika mogą pomóc nam się wyróżnić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej biżuterii?

  1. Ręcznie robiona biżuteria damska – klasa w każdym calu
  2. Ręcznie robiona biżuteria artystyczna – największe zalety
  3. Biżuteria handmade – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
  4. Biżuteria ręcznie robiona – o czym pamiętać wybierając wzór dla siebie?

Ręcznie robiona biżuteria damska – klasa w każdym calu

Biżuteria to jeden z najpowszechniej wykorzystywanych dodatków do odzieży, którym chętnie i często podkreślamy swoją urodę i stylizację. Wybierając rękodzieło możemy liczyć na dużo większą kreatywność i oryginalność wzorów, niż w sytuacji, gdy wybieramy je u standardowego jubilera. Co więcej, wiele typów biżuterii artystycznej pasuje do prawie każdego eleganckiego sposobu ubierania się, w związku z czym posiadając stosunkowo niewielką kolekcję możemy być w stanie zawsze dopasować jej elementy do wybranego stroju.

Ręcznie robiona biżuteria artystyczna – największe zalety

Ręcznie robiona biżuteria Decolove ma wiele plusów, dla których warto ją wybrać. Do najważniejszych zaliczymy kolejno:

  • oryginalność: decydując się na biżuterię artystyczną mamy pewność, że ilość sztuk w konkretnym wzorze jest bardzo limitowana, jeżeli wręcz nie są to pojedyncze egzemplarze. Stanowi ona więc nie lada gratkę, szczególnie dla osób lubiących nosić kolczyki, bransoletki czy pierścionki na co dzień;
  • wykonanie z największą starannością: złota i srebrna biżuteria stanowiąca rękodzieło to zwykle również synonim najwyższej jakości. Ponieważ każdy model i wzór są wykonywane ręcznie, znacznie przewyższają pod tym względem masowo produkowane egzemplarze;
  • kunszt i estetyka: decydując się na pierścionek czy bransoletkę w typie handmade możemy również liczyć na niepowtarzalność wzorów i różnorodność wykorzystanych metali czy kamieni. Tego typu ozdoba zdecydowanie podkreśli i wyróżni naszą kreację;
  • wykonanie z poszanowaniem zasad etycznych: rękodzieło to zwykle owoc pracy małych przedsiębiorstw, które znacznie bardziej zwracają uwagę na poszanowanie pracowników i wykorzystywanych materiałów. Dzięki temu sami mamy pewność, że kupione wyroby powstały bez niczyjej krzywdy.

Biżuteria handmade – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając biżuterię należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby była ona wykonana z bezpiecznych dla nas materiałów. Przykładowo, jeżeli jesteśmy uczuleni na nikiel, delikatna bransoletka ze srebra może nie być najlepszym pomysłem, o ile nie jest to czysty metal. Dla bezpieczeństwa możemy skłonić się w stronę złota lub stali chirurgicznej. W sytuacji, gdy decydujemy się na wzory wykonane z użyciem kamieni szlachetnych powinniśmy również zwrócić uwagę na to, aby były one osadzone w sposób trwały, co pozwoli uniknąć potencjalnego uszkodzenia biżuterii.

Biżuteria ręcznie robiona – o czym pamiętać wybierając wzór dla siebie?

Poza dobraniem odpowiednich surowców i wzoru biżuterii liczy się również jej rozmiar. Zwróćmy na to uwagę nie tylko przy okazji zakupu pierścionków, ale także bransoletek i naszyjników – zbyt długie łańcuszki będą wyglądać nieestetycznie, a za szeroka bransoletka bardzo łatwo może zsunąć nam się z ręki i zgubić. Noszenie zbyt małej biżuterii jest z kolei niewygodne, a także może spowodować poważny problem z krążeniem, szczególnie w przypadku pierścionków.

 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Biżuteria ze znakami zodiaku

Biżuteria ze znakami zodiaku stała się niezwykle popularna, łącząc w sobie osobisty charak…