Home Tips & Tricks Pyłki do paznokci – jak je nakładać i czym się od siebie różnią

Pyłki do paznokci – jak je nakładać i czym się od siebie różnią

7 min czytania
0
0
735
jak-aplikowac-pylki-do-paznokci

Pyłki do paznokci to produkty które w prosty i szybki sposób zmieniają oblicze klasycznego manicure hybrydowego. Wystarczy zaledwie kilka chwil aby pojedynczy kolor zamienić w stylizację rodem z czerwonego dywanu! Czym więc się od siebie różnią, w jaki sposób je nakładać, i jakich narzędzi użyć do ich aplikacji? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do krótkiej lektury!

Czym się od siebie różnią pyłki do paznokci?

Największą różnica między pyłkami do paznokci jest efekt jaki możemy uzyskać przy ich pomocy. Kolejną różnicą w poszczególnych pyłkach jest wielkość drobinek – mogą bowiem występować zarówno malutkie i delikatne drobinki, proszek, kolorowe płatki, jak i większe elementy brokatu (co można podejrzeć np. tutaj: https://nox-nails.pl/kategoria/pylki-do-paznokci/). Różnią się również sposobem aplikacji – część z nich aplikujemy bezpośrednio na warstwę dyspersyjną produktu, a część wcieramy w utwardzony top no wipe. Jak więc rozróżnić które pyłki aplikujemy w jaki sposób?

Czym aplikować pyłki do paznokci?

Tak jak wspomnieliśmy na samym początku, aplikacja pyłków do paznokci jest niezwykle prosta, ale tak jak przy każdym innym zabiegu, tak i w tym przypadku będziemy potrzebowali kilku niezbędnych akcesoriów. Narzędziem które doskonale sprawdzi się przy nakładaniu pyłków do paznokci jest aplikator, lub jeżeli takowego nie posiadamy gumowe rękawiczki. Oprócz tego potrzebujemy produktów niezbędnych do wykonania manicure hybrydowego, czyli bazy, kolorowego lakieru, klasycznego topu lub tego nie pozostawiającego warstwy dyspersyjnej (w zależności od wybranego pyłku), odtłuszczacza, wacików bezpyłowych, bloczka polerskiego, oraz lampy UV/LED. Jak więc zacząć? Na początek musimy zdecydować który pyłek chcemy nałożyć na paznokcie. Jest to niezwykle istotne, ponieważ każdy rodzaj pyłki posiada inne przeznaczenie. Jak więc je rozróżnić? Te które mają bardziej proszkową strukturę jak efekt kameleona, efekt lustra lub efekt dymu wcieramy bezpośrednio w utwardzony top no wipe, natomiast te o grubszych ziarenkach jak efekt syrenki, efekt szronu czy efekt cukru aplikujemy na lepką warstwę którą pozostawia utwardzony kolor lub utwardzony klasyczny top. Jak więc dokładniej je aplikować?

Jak nakładać pyłki do paznokci?

Na początek tak jak zawsze podczas robienia manicure hybrydowego przygotowujemy paznokcie, odsuwając skórki, przygotowując płytkę i przecierając ją odtłuszczaczem. Następnie aplikujemy bazę hybrydową, utwardzamy według zaleceń producenta, po czym aplikujemy wybrany kolor i ponownie utwardzamy według zaleceń producenta. I teraz w zależności od wybranego pyłku możemy aplikować go bezpośrednio na utwardzony kolor, lub nałożyć klasyczny top, utwardzić go i dopiero zaaplikować pyłek – to umożliwiają np. pyłki dające efekt syrenki. Jak więc je nakładać? Za pomocą aplikatora lub palca w rękawiczce nanieś pyłek na paznokieć i kolistymi ruchami rozprowadź go po powierzchni. Nakładanie pyłków którę mają strukturę proszku lub bardzo drobnych ziarenek wygląda w ten sam sposób, z tym że aplikuje się je bezpośrednio na utwardzony top no wipe, po czym ponownie utwardza w lampie.

Jest jeszcze różnica w wykończeniu całej stylizacji, bowiem część pyłków umożliwia uzyskanie dwóch różnych struktur – pierwszą czyli gładką taflę oraz drugą czyli chropowatą powierzchnię. Aby uzyskać gładką taflę na utowardzony efekt syrenki lub efekt szronu ponownie nakładamy top i go utwardzamy, natomiast aby uzyskać chropowatą powierzchnię wystarczy utwardzić zaaplikowany pyłek bezpośrednio na kolorowy lakier lub klasyczny top do hybryd.

 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Ola
Load More In Tips & Tricks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Balsam do ust – jak wybrać najlepszy dla siebie?

Piękne, zadbane i nawilżone usta to bardzo ważny atrybut urody. Dlatego dobrze jest dbać o…