Home Artykuły sponsorowane Przyjemny relaks na małym balkonie

Przyjemny relaks na małym balkonie

7 min czytania
0
0
945
Relaks na małym balkonie

Nie każdy ma do dyspozycji duży ogród, by móc rozkoszować się wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Bynajmniej nie oznacza to jednak, że właściciele mieszkań nie mogą stworzyć dla siebie i gości przyjemnego miejsca do rekreacji w promieniach słońca. Idealnie nadaje się do tego balkon.
Co zrobić, jeśli dysponuje się dość ciasnym balkonem? Czy da się na nim zbudować strefę do przyjemnego wypoczynku lub romantycznych spotkań we dwoje? Kilka pomysłów przedstawimy poniżej.

Mały balkon – jak można go wykorzystać?

Mały balkon nie musi być wcale niepraktycznym dodatkiem do mieszkania. Wystarczy tylko mieć na niego pomysł i wykazać się kreatywnością, by odpowiednio zagospodarować nawet niewielką przestrzeń.

Do czego da się wykorzystać mały balkon? Przede wszystkim dla wielu osób jest to naturalne przedłużenie salonu oraz strefa rekreacyjna, w której można całkiem spokojnie wypić kawę lub herbatę. Niektóre balkony pozwalają na stworzenie na nich przyjemnego kącika do wypoczynku dla nieco szerszego grona. Wówczas niejedno spotkanie towarzyskie wieczorową porą przenosi się właśnie na balkon, by zaczerpnąć powietrza.

Nawet najmniejszy balkon przydaje się także jako przestrzeń do przechowywania rozmaitych przedmiotów. Zastępuje dodatkową szafę, w okresie zimowym niekiedy używa się go jako ekstra spiżarni z funkcją chłodzenia. Mały balkon potrafi naprawdę spełniać wiele funkcji.

Meble na mały balkon – wygoda, funkcjonalność i styl

Choć balkon bywa bardzo wielofunkcyjny, to zazwyczaj przydaje się przede wszystkim jako przytulne miejsce do wypoczynku. Trzeba zatem umieścić na nim odpowiednie wyposażenie, jak meble ogrodowe od Bazkar.

Jeśli nie dysponuje się zbyt dużą powierzchnią, trzeba racjonalnie podejść do tematu aranżacji balkonu. Co może się przydać? Niezbędne są oczywiście krzesła i niewielki stolik.

Jakie modele wybrać? Jeśli pragnie się zachować wysoką praktyczność przestrzeni w każdej sytuacji, najlepiej zdecydować się na meble składane (drewniane lub metalowe). Praktyczne krzesła gwarantują komfort siedzenia (zwłaszcza gdy uzupełni się je o miękkie poduszki). Równocześnie, w razie potrzeby, można je łatwo złożyć i ustawić z boku, by nie tarasowały przejścia przez balkon.

Innym rozwiązaniem są meble wielofunkcyjne. Na rynku występują konstrukcje, które w zależności od potrzeb mogą pełnić rolę pufy na balkon, stolika kawowego oraz podręcznego schowka na drobiazgi. W ten sposób oszczędza się przestrzeń oraz tworzy optymalne warunki do balkonowej rekreacji.

Budowanie nastroju na balkonie, czyli efektowne ozdoby, które nie zajmują miejsca

Balkon do wypoczynku powinien być przytulny. Czy na małym metrażu da się znaleźć miejsce na dekoracje, które budują nastrój? Wszystko zależy oczywiście od rodzaju ozdób. Nawet na niewielkich balkonach zmieści się przecież ciekawe oświetlenie, montowane na ścianach i balustradach. Piękne efekty uzyskuje się choćby dzięki lampkom LED w formie długich, wiszących girland.

Innym rozwiązaniem są wiszące makaty lub inne tkaniny, które ocieplają przestrzeń i sprawiają, że balkon wydaje się bardziej przytulny. Warto stawiać na produkty w jasnych kolorach, co dodatkowo optycznie powiększa balkon.

W tej rekreacyjnej przestrzeni nie może zabraknąć roślin. Najlepiej zawiesić je w skrzynkach na balustradzie lub w ozdobnych donicach na ścianach. Wówczas nie zajmuje się cennego miejsca, a zyskuje się dekorację i wpuszcza nieco natury do miejskiej dżungli.

Niektórzy podwieszają donice w specjalnych koszach. Inni ustawiają je na kilkupoziomowych kwietnikach ustawianych w narożnikach balkonu. Takie konstrukcje nie zajmują cennej przestrzeni użytkowej, a nieco ożywiają nieprzydatne w innych okolicznościach ciemne kąty na balkonie.

Mały balkon – miejska rekreacja w promieniach słońca

Mały balkon to naprawdę nie katastrofa. Oczywiście, wymaga działania z rozwagą, by stworzyć funkcjonalnie i piękne miejsce do rekreacji. Jeśli wykorzysta się jednak wygodne i praktyczne meble oraz postawi na odpowiednie dekoracje, zyskuje się stylową i wygodna strefę do relaksu poza obrębem zamkniętych czterech ścian w bloku.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…