Home Rozwój osobisty Przepis na dobrą prezentację

Przepis na dobrą prezentację

5 min czytania
0
0
1,209
przepis na dobrą prezentację

Czeka Cię ważne wystąpienie? Prezentacja nowych rozwiązań i pomysłów w pracy, a może musisz przedstawić swój projekt na studia? Bez względu na to, do czego dokładnie się przygotowujesz, zdradzimy Ci uniwersalny przepis na dobrą prezentację! Mam nadzieję, że te kilka wskazówek sprawi, że zrobisz doskonałe wrażenie na swojej publiczności.

Prezentacja idealna?

Z pewnością taka nie istnieje, ale możesz jak najbardziej spróbować zbliżyć się do tej perfekcji. Zacznij od podstaw, czyli przygotowania sobie planu prezentacji. Zastanów się, co musisz omówić i opracuj konkretne slajdy. Pamiętaj, żeby skupić się na omawianym temacie i nie zbaczać za bardzo z drogi 😉

Zastanów się także jak zainteresować tematem swoich odbiorców. Z pewnością kojarzysz ten moment na studiach, gdy wykładowca mówił sam do siebie i nikt go nie słuchał. Na pewno nie chcesz, aby tak się stało w Twoim przypadku! Opieraj swoją prezentację na przykładach z życia, opowiedz jakąś anegdotkę, co z pewnością nieco bardziej zwróci uwagę Twojej publiczności.

Na co zwrócić uwagę?

O dobrej prezentacji mogłabym napisać esej 😉 Ale nie o to chodzi. Chciałabym w tym wpisie przekazać Ci podstawowe i najważniejsze kwestie, których nie możesz pominąć podczas przygotowywania się do swojej prezentacji.

Prostota przede wszystkim

Możesz popisać się swoim specjalistycznym słownictwem i wiedzą, ale zastanów się nad tym, czy ma to większy sens? Prawdopodobnie tylko znacznie utrudnisz swój przekaz i być może niewiele osób zrozumie, co masz do powiedzenia. Zamiast tego ułatw życie im i sobie – postaw na prostotę. Nie ma się czego bać! Nie sprawi to, że Twoja prezentacja stanie się nudna. Jestem pewna, że wiele osób będzie wdzięczna za to, że nie utrudniasz sprawy. Mów prosto i konkretnie.

Podział prezentacji

Ważne jest również, aby nie mówić od początku do końca o wszystkim i o niczym, dodatkowo mieszając ze sobą różne kwestie. Przygotuj plan i podział swojej prezentacji, który przedstawisz zaraz po slajdzie tytułowym. Dzięki temu będziesz miała jasno sprecyzowane kwestie do omówienia i nie wprowadzisz zbędnego chaosu.

Dobry storytelling

Pamiętaj, że zależy Ci na zainteresowaniu i zaangażowaniu odbiorców, aby nie mówić do siebie 😉 Dobry storytelling zawsze jest pożądany! Dorzuć do swojej wypowiedzi odrobinę emocji, odnieś się nie tylko do swoich doświadczeń, ale także odbiorców. Spraw, aby Cię zapamiętali na dłużej.

O przygotowywaniu prezentacji można by rozmawiać godzinami. Jednak powyższe kwestie są z pewnością najważniejsze i nie powinnaś o nich zapominać. Są uniwersalne, dlatego wykorzystaj je podczas każdego swojego wystąpienia 🙂

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Rozwój osobisty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Osoba wysoko wrażliwa – co oznacza WWO?

Osoba wysoko wrażliwa wykazuje zwiększoną wrażliwością emocjonalną połączoną z podwyższoną…