Home Dom Aranżacja wnętrz Jak wykorzystać profesjonalne zdjęcia portretowe?

Jak wykorzystać profesjonalne zdjęcia portretowe?

7 min czytania
1
0
1,423

Ten szczególny rodzaj fotografii, jakim jest fotografia portretowa, najlepiej oddaje charakter i głębię uczuć człowieka. Chwila potrzebna na zrobienie zdjęcia pozwala na uchwycenie ogromnej ilości emocji. Zazwyczaj najlepsze efekty daje skorzystanie z pomocy profesjonalisty – doświadczony fotograf będzie wiedział, jakich technik użyć i jak najlepiej wykorzystać potencjał fotografowanej osoby sprawiając, że końcowy efekt będzie zachwycający. Tym bardziej warto zastanowić się nad pewnymi sposobami wykorzystania zdjęć portretowych, aby poza walorem estetycznym zyskały też znaczenie praktyczne.

Efektowna dekoracja domu

Głębia ludzkiego spojrzenia nieodmiennie przykuwa wzrok – to na nim zazwyczaj fotograf koncentruje się w fotografii portretowej. Profesjonalnie wykonany portret świetnie sprawdzi się jako efektowna dekoracja Twojego domu sprawiając, że żaden gość nie przejdzie obok niego obojętnie. Szczególnie dobry pomysł to wywołać na fotoobrazie ulubiony portret, dzięki czemu zyskasz pewność co do jakości wykonania. Tajemnicze, zmysłowe czy wesołe oczy potrafią nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru zarówno jako podkreślenie panującego w nim stylu, jak i jego ciekawe przełamanie. Możesz zdecydować się zarówno na wyeksponowanie portretu własnego lub swojej rodziny, pochodzącego z niedawnej sesji zdjęciowej, jak i na wybór zdjęć modeli czy modelek. Pierwsze rozwiązanie wprowadzi do wnętrza przytulną atmosferę, podkreślając jego osobisty charakter czy rodzinne pasje, zaś drugie pozwoli na nieskrępowane wyrażenie smaku dekoratorskiego, w którym osoby fotografowane będą pewnego rodzaju dopełnieniem aranżacji, wprowadzając do niej nutę tajemnicy.

album wspomnień

Album wspomnień

Fotografia pozwala na długi czas uchwycić ulotne chwile, warto więc zatroszczyć się o to, aby miały profesjonalną oprawę. Zdjęcia portretowe pochodzące z udanej sesji ożywią wspomnienia, a chwilom rodzinnych uroczystości dodadzą atrakcji. Z okazji narodzin dziecka, świąt czy po prostu dla przyjemności warto skorzystać z usług profesjonalnego fotografa i zyskać piękne zdjęcia przedstawiające całą rodzinę czy jej poszczególnych członków. Wartym nadmienienia jest pomysł corocznego powtarzania sesji w tym samym składzie i w podobnych okolicznościach. Dzięki niemu będziemy mieli okazję powracać do przyjemnych chwil czy odtwarzać proces dorastania dzieci, jednocześnie wprowadzając nową rodzinną tradycję. Niezależnie od indywidualnych pomysłów, warto odpowiednio oprawić tak powstałe dzieła sztuki, czy to w tradycyjnym albumie, czy w formie fotoksiążki, co pozwoli dobrze je zachować i wygodnie do nich powracać.

zdjęcia portretowe

Dziel się efektami w social media

Nie będzie odkrywczym stwierdzenie, że obecnie duża część naszego życia toczy się w social media. Pamiętając o ich wadach, można je też wykorzystać w sposób jak najbardziej pozytywny i bezpieczny. Portale społecznościowe i komunikatory to bardzo wygodny sposób na przechowywanie i dzielenie się wspomnieniami, nie tylko tymi uchwyconymi w odpowiednim momencie za pomocą smartfona. Niektóre efekty sesji zdjęciowych są tak zachwycające, że masz ochotę podzielić się nimi ze światem. Jest to jak najbardziej zrozumiałe i warto w takim przypadku rozważyć ich publikację w niektórych mediach społecznościowych, dzięki czemu zobaczy je jeszcze większa liczba osób. Portret możesz wykorzystać zarówno jako wyróżniające się zdjęcie profilowe, jak też jako część ciekawego, artystycznego profilu, chociażby na Instagramie. Niezależnie od przeznaczenia, należy pamiętać o dwóch podstawowych kwestiach. Pierwszą z nich jest skonsultowanie pomysłu z fotografem i ewentualne oznaczenie go na zdjęciu. Jest to nie tylko kwestia grzeczności, ale bardzo często także wymóg prawny, zgodnie z którym co do zasady nie można wykorzystywać zdjęć bez zgody autora. Drugą kwestią jest pamiętanie o bezpieczeństwie i prywatności. Pewnych zdjęć, zwłaszcza dzieci, nie warto upubliczniać często nieznajomym osobom.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Aranżacja wnętrz

1 Komentarz

  1. Alicja

    15 września, 2020 at 3:46 pm

    Nie koniecznie muszą to być portrety – można w formie fotoksiążki wywołać każdego typu zdjęcie, które chcemy zachować na pamiątkę. Ja robię sobie takie roczne kroniki z najważniejszymi momentami w danym roku. Cudownie się do tego wraca. I wcale nie jest trudne zrobienie sobie takiej fotoksiążki samemu. Ja ją robię od lat w Cewe – i bardzo sobie chwalę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

5 korzyści wynikających z codziennego stosowania sonicznej szczoteczki do zębów

Jesteś użytkownikiem szczoteczki manualnej lub rotacyjnej i zastanawiasz się, czy warto si…