Home Artykuły sponsorowane Posiadanie dziecka drogą naturalną, poprzez in vitro lub dzięki adopcji

Posiadanie dziecka drogą naturalną, poprzez in vitro lub dzięki adopcji

5 min czytania
0
0
888
ziebaclinic.pl klinika leczenia niepłodności

Ludzie mają swoje własne poglądy dotyczące posiadania rodziny. Niektórzy już od małego wiedzą, że chcą mieć w przyszłości swoje dzieci – a inni od początku chcą być niezależni i rezygnują z posiadania potomstwa na rzecz inwestowania w swój rozwój. Jeszcze inne osoby marzą o adopcji i pomocy komuś, kto został oddzielony od swojej rodziny. Każde spojrzenie na temat rodzicielstwa jest dobre i powinno być zawsze dopasowane do danej osoby – zmuszanie kobiety do posiadania dzieci wbrew jej woli może uczynić ją nieszczęśliwą do końca jej życia.  

Kiedy zdecydować się na in vitro? 

Procedura in vitro skierowana jest do tych par, które z jakiegoś powodu nie mogą począć dziecka drogą naturalną. Może to wynikać z choroby jednego z potencjalnych rodziców i najczęściej powoduje, że zapłodnienie nigdy nie dojdzie w ten sposób do skutku. Wtedy na ratunek przychodzi technologia. In vitro to inaczej zapłodnienie pozaustrojowe, które odbywa się w laboratorium i przy pomocy specjalnego sprzętu. Od momentu pobrania materiału cała reszta należy już do naukowców, którzy upewniają się, że dani rodzice zyskają jak najlepszą szansę na posiadanie potomka.  

Na zabieg in vitro powinniśmy zdecydować się dopiero wtedy, gdy wyczerpaliśmy już swoje opcje. Zaczęliśmy lepiej się odżywiać, dbamy o swoje zdrowie i próbujemy przynajmniej od kilku miesięcy, a nawet od kilku lat. Leczenie niepłodności to poważny krok, a sama procedura jest kosztowna. Dlatego właśnie do kliniki płodności powinniśmy kierować się w 100% pewni, że nie pozostały nam już żadne inne możliwości. W tym wypadku przygotujmy się także wcześniej – musimy od samego początku wiedzieć, że istnieje szansa niepowodzenia w przypadku której nikt nie zwróci nam naszych funduszy i czasu. Dla niektórych par jest to zbyt duże obciążenie psychiczne, a cały proces bez wątpienia wiąże się ze stresem. Z tego względu zostaniemy też wcześniej poddani licznym testom, które będą miały na celu wykazanie, czy faktycznie jesteśmy gotowi na tak poważny krok. 

Na zabieg in vitro warto zdecydować się u specjalistów. W Katowicach polecamy Klinikę Leczenia Niepłodności Zięba Clinic, która uszczęśliwiła już wielu rodziców. 

Adopcja dziecka 

A jeżeli kwestia pokrewieństwa nie ma dla nas tak dużego znaczenia to dobrym rozwiązaniem może okazać się adopcja. Tutaj musimy tym bardziej przygotować się na natłok formalności i bardzo prywatne pytania, które zostaną nam zadane przez pracowników agencji adopcyjnej. Wszystko to ma jednak na celu ustalenie czy faktycznie nadajemy się do nowej roli i robione jest przede wszystkim dla dobra dziecka.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Biżuteria ze znakami zodiaku

Biżuteria ze znakami zodiaku stała się niezwykle popularna, łącząc w sobie osobisty charak…