Home Lifestyle Pogotowie elektryczne – pomoc w razie braku prądu w mieszkaniu.

Pogotowie elektryczne – pomoc w razie braku prądu w mieszkaniu.

5 min czytania
0
0
2,590
pogotowieelektrycznewroclaw

Sprawna instalacja elektryczna zapewnia ciągłą i nieprzerwaną dostawę energii elektrycznej z sieci elektroenergetycznej. Zasila ona m.in. oświetlenie w naszych domach, urządzenia kuchenne czy grzewcze. Stanowi podstawowy rodzaj energii, który jest nam niezbędny do codziennego funkcjonowania. Co zrobić w razie braku prądu w mieszkaniu?

Stara instalacja elektryczna aluminiowa.

Instalacja elektryczna w bloku, kamienicy czy domu jednorodzinnym powinna zapewniać połączenie z siecią elektryczną a w razie awarii powinna zapewnić wyłączenie danego obwodu, w którym występuje problem. Najczęstszą awarią prądu w mieszkaniu jest zwarcie elektryczne. Może to być spowodowane przepaloną grzałką elektryczną pralki lub zmywarki. Nieprawidłowo podłączona płyta indukcyjna i luźne przewody w gniazdku są równie częstą przyczyną interwencji pogotowia elektrycznego z Wrocławia. Zwarcie elektryczne jest to zakłócenie polegające na połączeniu punktów instalacji elektrycznej o różnych potencjałach wynikłe z utraty właściwości izolacyjnych tych elementów. Zwarcie w gniazdku w ścianie może spowodować brak prądu w części mieszkania.

Naprawa instalacji elektrycznej

Przestarzała instalacja elektryczna wymaga zastosowania odpowiednich środków zabezpieczających bezpośredni kontakt człowieka z prądem elektrycznym. Najczęściej wybicie korków w momencie wystąpienia zwarcia elektrycznego jest wystarczającym zabezpieczeniem przed porażeniem prądem elektrycznym. Wybicie bezpieczników w starej instalacji elektrycznej w bloku wykluczają całkowicie lub zmniejszają do minimum prawdopodobieństwo wystąpienia nieszczęśliwego wypadku spowodowanego pojawieniem się niebezpiecznego napięcia na metalowych obudowach domowych urządzeń elektrycznych nie będących w normalnych warunkach pracy pod napięciem. Najczęściej spotykaną przyczyną porażenia prądem elektrycznym jest dotknięcie nieosłoniętych elementów instalacji elektrycznych, które znajdują się pod napięciem. Samodzielna naprawa połączeń w puszkach rozdzielczych, wymiana spalonych bezpieczników to w tych przypadkach najczęściej dochodzi do porażeń.

elektrykpogotowieelektrycznewroclaw

Jak znaleźć zwarcie w instalacji elektrycznej?

Awaria gniazdka, przestarzała instalacja elektryczna. To wyzwanie dla fachowca, dobrego elektryka. Jeżeli występuje brak prądu w części mieszkania wezwij Pogotowie Elektryczne Wrocławzlokalizujemy zwarcie w instalacji, naprawimy spalone gniazdko. Doświadczenie w naprawie instalacji elektrycznej pozwala zapewnić, że urządzenia elektryczne w Twoim domu nie będą stanowiły zagrożenia dla Ciebie i Twojej rodziny. Bardzo często w trakcie nagłej wizyty okazuje się, że poza miejscem uszkodzenia jest jeszcze kilka innych punktów zapalnych, które w niedalekiej przyszłości będą stanowiły miejsce kolejnej awarii. Elektryk Wrocław Krzyki zapewnia kompleksową pomoc, np. przy wymianie tablicy bezpiecznikowej, które występują najczęściej w starych, aluminiowych instalacjach elektrycznych w bloku. Warto odwiedzić blog elektryczny na stronie https://elektryk24wroclaw.pl/ , jest tam kilka ciekawych informacji o tym jak należy postępować w razie awarii elektrycznej, co należy zrobić i gdzie zadzwonić w razie braku prądu.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Jak zagęścić włosy? Dowiedz się!

Czy marzysz o gęstszych włosach? Zastanawiasz się, „jak zagęścić włosy?” lub &…