Home Lifestyle Pogotowie elektryczne – pomoc w razie braku prądu w mieszkaniu.

Pogotowie elektryczne – pomoc w razie braku prądu w mieszkaniu.

5 min czytania
0
0
247
pogotowieelektrycznewroclaw

Sprawna instalacja elektryczna zapewnia ciągłą i nieprzerwaną dostawę energii elektrycznej z sieci elektroenergetycznej. Zasila ona m.in. oświetlenie w naszych domach, urządzenia kuchenne czy grzewcze. Stanowi podstawowy rodzaj energii, który jest nam niezbędny do codziennego funkcjonowania. Co zrobić w razie braku prądu w mieszkaniu?

Stara instalacja elektryczna aluminiowa.

Instalacja elektryczna w bloku, kamienicy czy domu jednorodzinnym powinna zapewniać połączenie z siecią elektryczną a w razie awarii powinna zapewnić wyłączenie danego obwodu, w którym występuje problem. Najczęstszą awarią prądu w mieszkaniu jest zwarcie elektryczne. Może to być spowodowane przepaloną grzałką elektryczną pralki lub zmywarki. Nieprawidłowo podłączona płyta indukcyjna i luźne przewody w gniazdku są równie częstą przyczyną interwencji pogotowia elektrycznego z Wrocławia. Zwarcie elektryczne jest to zakłócenie polegające na połączeniu punktów instalacji elektrycznej o różnych potencjałach wynikłe z utraty właściwości izolacyjnych tych elementów. Zwarcie w gniazdku w ścianie może spowodować brak prądu w części mieszkania.

Naprawa instalacji elektrycznej

Przestarzała instalacja elektryczna wymaga zastosowania odpowiednich środków zabezpieczających bezpośredni kontakt człowieka z prądem elektrycznym. Najczęściej wybicie korków w momencie wystąpienia zwarcia elektrycznego jest wystarczającym zabezpieczeniem przed porażeniem prądem elektrycznym. Wybicie bezpieczników w starej instalacji elektrycznej w bloku wykluczają całkowicie lub zmniejszają do minimum prawdopodobieństwo wystąpienia nieszczęśliwego wypadku spowodowanego pojawieniem się niebezpiecznego napięcia na metalowych obudowach domowych urządzeń elektrycznych nie będących w normalnych warunkach pracy pod napięciem. Najczęściej spotykaną przyczyną porażenia prądem elektrycznym jest dotknięcie nieosłoniętych elementów instalacji elektrycznych, które znajdują się pod napięciem. Samodzielna naprawa połączeń w puszkach rozdzielczych, wymiana spalonych bezpieczników to w tych przypadkach najczęściej dochodzi do porażeń.

elektrykpogotowieelektrycznewroclaw

Jak znaleźć zwarcie w instalacji elektrycznej?

Awaria gniazdka, przestarzała instalacja elektryczna. To wyzwanie dla fachowca, dobrego elektryka. Jeżeli występuje brak prądu w części mieszkania wezwij Pogotowie Elektryczne Wrocławzlokalizujemy zwarcie w instalacji, naprawimy spalone gniazdko. Doświadczenie w naprawie instalacji elektrycznej pozwala zapewnić, że urządzenia elektryczne w Twoim domu nie będą stanowiły zagrożenia dla Ciebie i Twojej rodziny. Bardzo często w trakcie nagłej wizyty okazuje się, że poza miejscem uszkodzenia jest jeszcze kilka innych punktów zapalnych, które w niedalekiej przyszłości będą stanowiły miejsce kolejnej awarii. Elektryk Wrocław Krzyki zapewnia kompleksową pomoc, np. przy wymianie tablicy bezpiecznikowej, które występują najczęściej w starych, aluminiowych instalacjach elektrycznych w bloku. Warto odwiedzić blog elektryczny na stronie https://elektryk24wroclaw.pl/ , jest tam kilka ciekawych informacji o tym jak należy postępować w razie awarii elektrycznej, co należy zrobić i gdzie zadzwonić w razie braku prądu.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Ola
Load More In Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Czy wiesz, że zabawki drewniane są świetnym pomysłem na prezent dla dziecka?

Szukanie prezentu dla dziecka bywa trudne – nie zawsze jest jasne, co przypadnie do gustu …