Pij wodę!

3 min czytania
0
0
1,444
pij wodę

Czy wiesz, że ciało człowieka w około 65% składa się z wody? Aby w organizm prawidłowo funkcjonował musimy mu dostarczyć codziennie około 1,5 – 2 litrów płynów. Warto zawsze mieć pod ręką wodę, by móc napić się w każdej chwili. Nie pozwól sobie o tym zapominać!

Dlaczego woda jest ważna?

Woda to podstawowy budulec organizmu, występuje we wszystkich narządach i tkankach, a ponadto wykorzystywana jest przez organizm we wszystkich procesach metabolicznych. Nawyk popijania wody małymi łykami w ciągu całego dnia najlepiej kształtować u człowieka już od dziecka. Wiele mam zamiast zwykłej wody podaje swoim dzieciom słodzone napoje ze sklepowych półek. To bardzo niekorzystna opcja, ponieważ takie napoje zawierają wiele chemicznych dodatków, są niezdrowe dla rozwijającego się dziecka. Poza tym niezwykle trudno będzie odzwyczaić malucha od słodkiego smaku ulubionego soczku. Mały nie będzie chciał przestawić się na wodę, a z pewnością będzie to dla niego trudne. Ważna dla mam jest informacja, że przyjmowanie przez dziecko nadmiaru słodyczy (nie tylko w napojach) może prowadzić do nadwagi w przyszłości małego szkraba.

A co gdy pijemy za mało?

Trzeba przyznać, że picie zbyt małej ilości wody w ciągu dnia jest problemem wielu Polaków. Stąd wynikają kłopoty z żołądkiem, trawieniem, przemianą materii (np. nawracające zaparcia). Często mówisz „Jestem zapracowany i nie mam czasu żeby nawet się napić”, a to ogromny błąd. Na zadbanie o siebie trzeba mieć czas.

Jestem przekonana, że znajdziesz chwilę na wypicie łyka wody w ciągu każdej godziny pracy. A twój organizm będzie ci za to niezwykle wdzięczny. Zresztą codzienne picie odpowiedniej ilości wody zapewnia doskonałą figurę i samopoczucie psychiczne. Nie jesteś zmęczony ani senny, bo twoje narządy pracują na najwyższych obrotach. Jak widzisz, picie wody ma same korzyści. No, już, biegnij do kuchni po szklankę wody!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Fryzura mokra włoszka – idealna dla każdej kobiety! Sprawdź jak ją zrobić!

Popularna w latach 80-tych i 90-tych fryzura mokra włoszka wraca do łask. Takie uczesanie,…