Pij wodę!

3 min czytania
0
0
856
pij wodę

Czy wiesz, że ciało człowieka w około 65% składa się z wody? Aby w organizm prawidłowo funkcjonował musimy mu dostarczyć codziennie około 1,5 – 2 litrów płynów. Warto zawsze mieć pod ręką wodę, by móc napić się w każdej chwili. Nie pozwól sobie o tym zapominać!

Dlaczego woda jest ważna?

Woda to podstawowy budulec organizmu, występuje we wszystkich narządach i tkankach, a ponadto wykorzystywana jest przez organizm we wszystkich procesach metabolicznych. Nawyk popijania wody małymi łykami w ciągu całego dnia najlepiej kształtować u człowieka już od dziecka. Wiele mam zamiast zwykłej wody podaje swoim dzieciom słodzone napoje ze sklepowych półek. To bardzo niekorzystna opcja, ponieważ takie napoje zawierają wiele chemicznych dodatków, są niezdrowe dla rozwijającego się dziecka. Poza tym niezwykle trudno będzie odzwyczaić malucha od słodkiego smaku ulubionego soczku. Mały nie będzie chciał przestawić się na wodę, a z pewnością będzie to dla niego trudne. Ważna dla mam jest informacja, że przyjmowanie przez dziecko nadmiaru słodyczy (nie tylko w napojach) może prowadzić do nadwagi w przyszłości małego szkraba.

A co gdy pijemy za mało?

Trzeba przyznać, że picie zbyt małej ilości wody w ciągu dnia jest problemem wielu Polaków. Stąd wynikają kłopoty z żołądkiem, trawieniem, przemianą materii (np. nawracające zaparcia). Często mówisz „Jestem zapracowany i nie mam czasu żeby nawet się napić”, a to ogromny błąd. Na zadbanie o siebie trzeba mieć czas.

Jestem przekonana, że znajdziesz chwilę na wypicie łyka wody w ciągu każdej godziny pracy. A twój organizm będzie ci za to niezwykle wdzięczny. Zresztą codzienne picie odpowiedniej ilości wody zapewnia doskonałą figurę i samopoczucie psychiczne. Nie jesteś zmęczony ani senny, bo twoje narządy pracują na najwyższych obrotach. Jak widzisz, picie wody ma same korzyści. No, już, biegnij do kuchni po szklankę wody!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
 • obozy-dla-dzieci

  Obozy dla dzieci

  Nie ma to jak lato! Słońce, ciepła woda w jeziorze, lekki powiew wiatru – a do tego …
 • top domowe kosmetyki

  Top domowe kosmetyki

  Osoby, które nie ufają koncernom kosmetycznym, nie są skazane na niekorzystanie z produktó…
 • Witamina D

  Witamina D – poznaj jej korzyści

  To prawda, że większość witaminy D wytwarzana jest w naszej skórze. Niestety nasz klimat n…
Load More By Natalia Rucka
Load More In Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Jak dbać o paznokcie? Te wskazówki pomogą Ci osiągnąć zadbane paznokcie i dłonie!

Dłonie są niezwykle ważnym elementem wizerunku. Ich stan może wpływać na pierwsze wrażenie…