Home Artykuły sponsorowane Pielęgnacja tatuażu – co powinnaś wiedzieć?

Pielęgnacja tatuażu – co powinnaś wiedzieć?

6 min czytania
0
0
1,656

Krążąc po internecie nie raz, nie dwa zdarza mi się natrafić na przeróżne instrukcje dotyczące pielęgnacji świeżego tatuażu i z przykrością muszę powiedzieć, że często i gęsto czytam takie głupoty wyssane z palca, że aż ciężko mi jest uwierzyć, że ktoś może wierzyć i co najgorsze stosować się do owych zaleceń. Moim zdaniem częściową winę w tym całym zamieszaniu ponoszą tatuażyści, którzy nie potrafią się zdecydować na jedną wersję i schemat postępowania przy świeżym tatuażu, przez co klienci otrzymują w różnych studiach, różne polecenia i prowadzi to później do niepotrzebnych nieporozumień. Pierwsze, co przychodzi mi do głowy to ilość dni trzymania tatuażu pod folią. To, co tutaj potrafią zalecać tak zwani „specjaliści”, sprawia, że krew coraz mocniej zaczyna buzować mi w żyłach. Stosowanie folii dłużej niż jeden dzień, działa negatywnie na tatuaż, bo on jak każda pospolita rana musi, jak najwięcej oddychać, aby szybko dojść do siebie. Omijajcie takie banialuki szerokim łukiem, stosujcie folię maks jeden dzień po wyjściu ze studia (aż osocze całkowicie opuści dziarę) i będzie wszystko dobrze. Na tatuażu wtedy nie mają prawa pojawić się strupy, których odpadnięcie na pewno poskutkuje dodatkową wizytą u tatuażysty i robieniem poprawek w wybranych miejscach.

Kolejna sprawa to odpowiednie preparaty, bez których świeży tatuaż sobie dobrze nie poradzi. Mam już kilka tatuaży i od lat stosuję środki produkowane przez firmę EasyTattoo i nigdy nie przytrafiło mi się przez to nic złego. Tu są przykładowe kremy i maści, które wychodzą spod ich ręki –  kremy do tatuażu – wiecznie piękny tatuaż i z tego, co słyszałem u różnych tatuatorów, to właśnie te preparaty są najczęściej polecane. Używałem również maści Bepanthen, którą można kupić w aptece i też dobrze pomagała zagoić tatuaż, aczkolwiek nie jest to produkt dedykowany do sticte do tatuażu, co trzeba mieć na uwadze. Na pewno nie poleciłbym wazeliny, a to dlatego, że jest za tłusta i blokuje dostęp do tlenu, a on jest kluczowy w prawidłowym i szybkim gojeniu się tatuażu. Ostatnia sprawa, o której nie można zapomnieć to właściwa higiena związana z nowym nabytkiem. Stosować można zarówno szare mydło i żel do higieny intymnej, ale bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem są produkty specjalnie do tego przeznaczone, które można znaleźć pod adresem Profesjonalne kosmetyki do tatuażu. Najlepiej jest korzystać z preparatów, które zostały stworzone z myślą o tatuażach, wtedy mamy pewność, że umieszczone w nich składniki idealnie będą nadawały się do dobrej pielęgnacji. Oprócz tego można pomyśleć o kremach, które pozwalają na utrzymanie naszej dziary w dobrej kondycji już po zagojeniu. Mówię tutaj, chociażby o kremach do opalania, które sprawią, że nasz tatuaż nie wyblaknie przez zbyt intensywne słońce.

Pielęgnacja tatuażu - co powinnaś wiedzieć

To chyba wszystko, co chciałem powiedzieć o tym, jak powinno opiekować się nowym tatuażem. Więcej o sztuce tatuażu można dowiedzieć się ze strony Dziarownia.pl, gdzie pojawiają się artykuły na różne tematy dotykające branży tatuatorskiej. Znaleźć tam można także całą masę zdjęć tatuaży, które są podzielone na rozmaite kategorie i sklep, w którym dostępne są wszystkie rzeczy niezbędne do zadbania o świeży tatuaż i nie tylko.

Autor tekstu: Marek Macur.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Jak wybrać najlepszą szczoteczkę soniczną dla swoich potrzeb?

Szczoteczka soniczna, jeśli będzie dobrze dobrana, może służyć nie jednemu, ale wszystkim …