Home Artykuły sponsorowane Ogrzewanie podłogowe do domu – 5 największych korzyści

Ogrzewanie podłogowe do domu – 5 największych korzyści

9 min czytania
0
0
976
Ogrzewanie podłogowe

Chyba każdy zgodzi się z tym, że utrzymanie właściwej temperatury w domowych wnętrzach jest jednym z kluczowych czynników, przekładających się na komfort przebywania w danej przestrzeni. W klimacie, w którym przez większą część roku potrafi być na zewnątrz mokro i zimno, ogrzewane wnętrza stają się wręcz koniecznością.

Istnieje wiele popularnych rozwiązań grzewczych do domów. Jednym z najpopularniejszych staje się w ostatnim czasie ogrzewanie podłogowe. Dlaczego warto zdecydować się na taką opcję? Pięć najważniejszych powodów podamy poniżej.

Ogrzewanie podłogowe – nowy standard mieszkaniowy

Ogrzewanie podłogowe jeszcze jakiś czas temu uznawano za ciekawostkę, wykorzystywaną tylko w wybranych wnętrzach mieszkalnych o najwyższym standardzie. Obecnie z wolna zaczyna się stosować je chętnie i powszechnie w ramach nowoczesnego budownictwa.

Bywa montowane w całym domu lub mieszkaniu albo używa się go w wybranych pomieszczeniach, by dodatkowo podnieść komfort przebywania w nich. Sprawdza się to choćby w łazienkach, w których powinna panować wyższa temperatura niż w pozostałych częściach domu.

Powierzchniowe ogrzewanie do domu – różne rodzaje rozwiązań

Gdy mówi się o ogrzewaniu powierzchniowych, ma się na myśli rozwiązania montowane pod wierzchnią warstwą okładziny podłogowej. Ciepło jest oddawane przez instalację do podłogi, która następnie emituje je do całego pomieszczenia. W takim rozwiązaniu nie dochodzi zatem do powstania zjawiska konwekcji ani wymuszenia sztucznej cyrkulacji powietrza.

Ogrzewanie podłogowe występuje w dwóch podstawowych wariantach. Można mówić o:
• ogrzewaniu wodnym,
• ogrzewaniu elektrycznym.

Instalacje wodne składają się z systemu niewielkich rurek, rozłożonych pod całą podłogą. Podpina się je do pompy wodnej, która rozprowadza ciepłą wodę w całej instalacji. Woda oddaje ciepło do rur, a one do podłogi i wnętrza.

Nieco inaczej wygląda ogrzewanie podłogowe elektryczne, dostępne choćby na stronie Econovli.pl. Ma ono formę maty lub folii grzewczej z przewodami elektrycznymi. Rozkłada się ją pod wierzchnią warstwą podłogi i podłącza do domowej instalacji elektrycznej. Dodatkowy osprzęt lub akcesoria nie są potrzebne.

Dlaczego warto postawić na ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe zyskuje szerokie grono zwolenników. Dlaczego? Wyróżnia się wielką funkcjonalnością i podnosi komfort codziennego funkcjonowania w domowych czterech ścianach. A co szczególnie przekonuje użytkowników do tego, by wybrać właśnie taką opcję?

1. Równomierne ogrzewanie całego pomieszczenia w tym samym czasie

Zarówno ogrzewanie wodne, jak i elektryczne, równomiernie ogrzewa całą podłogę. Dzięki temu jej powierzchnia jest tak samo ciepła we wszystkich częściach pomieszczenia, co wpływa na komfort użytkowników.

Wierzchnia warstwa podłogi sprawnie się ogrzewa, a później długo utrzymuje ciepło, emitowane do domowych wnętrz.

2. Obniżenie temperatury o 2 stopnie

Grzewcze instalacje powierzchniowe zaliczają się do systemów niskotemperaturowych. Na poziomie 1-2 metrów od podłogi uzyskuje się około 20 stopni Celsjusza, przy zachowaniu temperatury samej podłogi na poziomie 26 stopni.

Tak zbudowany system pozwala na obniżenie temperatury nawet o 2 stopnie Celsjusza, co przekłada się na oszczędności, bez ograniczania komfortu cieplnego dla mieszkańców.

3. Efekt ciepłych nóg

Ogrzewanie podłogowe nagrzewa posadzkę lub parkiet i daje tak zwany efekt ciepłych nóg. Przydaje się to zwłaszcza w łazienkach, gdzie często przebywamy w niekompletnym stroju, bez butów i skarpetek. Uczucie przyjemnie ciepłej podłogi tuż po wyjściu spod prysznica to zatem zaleta, która przekonuje wiele osób do zdecydowania się na taką instalację choćby tylko w wybranych częściach domu.

4. Idealny rozkład temperatur dla zdrowia

Ogrzewanie podłogowe gwarantuje optymalny rozkład temperatur we wnętrzu. Jak już wspomnieliśmy, najcieplej jest przy samej podłodze, chłodniej w okolicach głowy. Sprzyja to większej aktywności człowieka, wpływa korzystnie na jego samopoczucie i nastrój, ograniczając nieprzyjemne uczucie ospałości i przemęczenia.

5.Ogrzewanie zdrowe dla alergików

Ogrzewanie podłogowe zalicza się do systemów szczególnie przyjaznych alergikom. Dlaczego? W jego przypadku nie dochodzi bowiem do konwekcji, przez co nie wymusza się dodatkowego ruchu powietrza oraz unoszenia roztoczy, znajdujących się w zakamarkach mieszkania lub domu. Dzięki temu osoby z uczuleniami wziewnymi mogą oddychać spokojniej.

Ogrzewanie podłogowe – nowoczesne rozwiązanie dla wymagających

Ogrzewanie podłogowe pojawia się w wielu domach i mieszkaniach jako praktyczne i skuteczne rozwiązanie grzewcze. Jeśli zwróci się uwagę na szereg zalet takiego systemu, naprawdę trudno się temu dziwić.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…