Home Artykuły sponsorowane Chcesz zdrowego środowiska dla swoich dzieci i wnuków? Zaangażuj się w ochronę środowiska i zarabiaj!

Chcesz zdrowego środowiska dla swoich dzieci i wnuków? Zaangażuj się w ochronę środowiska i zarabiaj!

6 min czytania
0
2
696
Ochrona środowiska a zarabianie

Światowa emisja dwutlenku węgla (CO2) wciąż rośnie. Związana jest głównie ze spalaniem paliw kopalnianych w elektrowniach, a w tym roku ma wynieść 36,8 mld ton. Bezpośrednio wpłynie to na dalsze zmiany klimatu. Podniesienie średniej temperatury powodowane emisją CO2, o 1,5 stopnia wystarczy według World Wildlife Federation żeby wymarła polowa gatunków fauny i flory. Naukowcy przewidują jednak wzrost temperatur o 3 stopnie. Na codzień, często zupełnie nieświadomie, obserwujemy efekty globalnego ocieplenia – pożary, susze, powodzie, topniejące lodowce, tajfuny i huraganowe wiatry. W 2018 roku naukowcy, w raporcie Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu przy ONZ, ostrzegali, że mamy tylko 12 lat żeby ograniczyć o połowę emisję gazów cieplarnianych, głównie dwutlenku węgla. Jednym ze sposobów ograniczania emisji CO2 jest produkcja energii ze źródeł niskoemisyjnych, jak energetyka słoneczna czy wiatrowa. To ona może pomóc w zapewnieniu naszym dzieciom i wnukom bezpiecznego środowiska – czystej ziemi, zdrowej wody i świeżego powietrza.

Dzięki intensywnemu rozwojowi branży OZE, jej świetlanym widokom na przyszłość i sprzyjającemu otoczeniu prawno-finansowemu, powstaje coraz więcej elektrowni pozyskujących energię z natury. Inicjatorów jest wielu, ich realizacje mają różną skalę i rozmiar. Jednym z nich, oferujących innowacyjne rozwiązanie, w które może się zaangażować każdy przeciętny Polak, jest europejska Grupa Inwestycyjno-Consultingowa SiiEF. Pod brandem SVERINUS realizuje w Polsce projekty wielkich farm fotowoltaicznych, o mocy kilkudziesięciu megawatów. Pomysłodawcą przedsięwzięcia, a także głównym udziałowcem i CEO Grupy Siief jest Seweryn Ślaski, polski przedsiębiorca mieszkający w Dortmundzie, a pracujący na terenie Europy i Azji. Po prawie 20 latach realizacji niezliczonych projektów inwestycyjnych w niemal każdej gałęzi gospodarki, jako ojciec trójki dzieci, postanowiłem zaangażować się w budowę zdrowego środowiska dla nich i dla ich potomków. – mówi Seweryn Ślaski. – Rozpoczynaliśmy małymi krokami – od wyspecjalizowania się w branży indywidualnych instalacji fotowoltaicznych. Jak to zazwyczaj bywa, inspiracją do czegoś dużego były lata pracy i dziesiątki spotkań i rozmów. Spotkałem na swojej drodze właściwych ludzi – europejskich ekspertów w dziedzinie budowy ogromnych farm słonecznych i wiatrowych. Mając zaplecze w postaci grupy inwestycyjnej, nie mogłem zrobić inaczej. – dodaje.

Grupa SiiEF stowrzyła niespotykany na polskim i europejskim rynku model, łączący zaspokojenie potrzeby zaangażowania w realną ochronę środowiska z narzędziem inwestycyjnym, gwarantującym nawet comiesięczny dochód pasywny. Narzędziem inwestycyjnym, które ze względu na otoczenie gospodarczo-ekonomiczne, jest jednym z najbezpieczniejszych. Dzisiaj nasze pierwsze duże projekty są w fazie realizacji oczekując na warunki zabudowy, a umów z mikroinwestorami zawarliśmy już kilkadziesiąt. Ich udział finansowy jest oczywiście niewielki w porównaniu z ogólnym nakładem, jaki musimy ponieść. Projekty farm PV finansujemy ze środków własnych, środków pozyskanych w programach wspierających OZE oraz środków pozyskanych w ramach funduszu inwestycyjnego SiiEF. Dla mikroinwestorów, chcąc umożliwić im osobisty udział w budowie zdrowego środowiska, próg wejścia ustaliliśmy na 10 tys. zł. Jest to kwota, która zarabia dla nich comiesięczne, kwartalne lub roczne zyski. Oni sami mają poczucie realizacji misji w społeczności, którą współtworzą. – opowiada Seweryn Ślaski.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Agnieszka Gajniak
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Czy warto kupować zamienniki perfum?

Zamienniki perfum to produkty, po które chce sięgać coraz większa rzesza klientów. Dlaczeg…