Home Artykuły sponsorowane Chcesz zdrowego środowiska dla swoich dzieci i wnuków? Zaangażuj się w ochronę środowiska i zarabiaj!

Chcesz zdrowego środowiska dla swoich dzieci i wnuków? Zaangażuj się w ochronę środowiska i zarabiaj!

6 min czytania
0
2
1,275
Ochrona środowiska a zarabianie

Światowa emisja dwutlenku węgla (CO2) wciąż rośnie. Związana jest głównie ze spalaniem paliw kopalnianych w elektrowniach, a w tym roku ma wynieść 36,8 mld ton. Bezpośrednio wpłynie to na dalsze zmiany klimatu. Podniesienie średniej temperatury powodowane emisją CO2, o 1,5 stopnia wystarczy według World Wildlife Federation żeby wymarła polowa gatunków fauny i flory. Naukowcy przewidują jednak wzrost temperatur o 3 stopnie. Na codzień, często zupełnie nieświadomie, obserwujemy efekty globalnego ocieplenia – pożary, susze, powodzie, topniejące lodowce, tajfuny i huraganowe wiatry. W 2018 roku naukowcy, w raporcie Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu przy ONZ, ostrzegali, że mamy tylko 12 lat żeby ograniczyć o połowę emisję gazów cieplarnianych, głównie dwutlenku węgla. Jednym ze sposobów ograniczania emisji CO2 jest produkcja energii ze źródeł niskoemisyjnych, jak energetyka słoneczna czy wiatrowa. To ona może pomóc w zapewnieniu naszym dzieciom i wnukom bezpiecznego środowiska – czystej ziemi, zdrowej wody i świeżego powietrza.

Dzięki intensywnemu rozwojowi branży OZE, jej świetlanym widokom na przyszłość i sprzyjającemu otoczeniu prawno-finansowemu, powstaje coraz więcej elektrowni pozyskujących energię z natury. Inicjatorów jest wielu, ich realizacje mają różną skalę i rozmiar. Jednym z nich, oferujących innowacyjne rozwiązanie, w które może się zaangażować każdy przeciętny Polak, jest europejska Grupa Inwestycyjno-Consultingowa SiiEF. Pod brandem SVERINUS realizuje w Polsce projekty wielkich farm fotowoltaicznych, o mocy kilkudziesięciu megawatów. Pomysłodawcą przedsięwzięcia, a także głównym udziałowcem i CEO Grupy Siief jest Seweryn Ślaski, polski przedsiębiorca mieszkający w Dortmundzie, a pracujący na terenie Europy i Azji. Po prawie 20 latach realizacji niezliczonych projektów inwestycyjnych w niemal każdej gałęzi gospodarki, jako ojciec trójki dzieci, postanowiłem zaangażować się w budowę zdrowego środowiska dla nich i dla ich potomków. – mówi Seweryn Ślaski. – Rozpoczynaliśmy małymi krokami – od wyspecjalizowania się w branży indywidualnych instalacji fotowoltaicznych. Jak to zazwyczaj bywa, inspiracją do czegoś dużego były lata pracy i dziesiątki spotkań i rozmów. Spotkałem na swojej drodze właściwych ludzi – europejskich ekspertów w dziedzinie budowy ogromnych farm słonecznych i wiatrowych. Mając zaplecze w postaci grupy inwestycyjnej, nie mogłem zrobić inaczej. – dodaje.

Grupa SiiEF stowrzyła niespotykany na polskim i europejskim rynku model, łączący zaspokojenie potrzeby zaangażowania w realną ochronę środowiska z narzędziem inwestycyjnym, gwarantującym nawet comiesięczny dochód pasywny. Narzędziem inwestycyjnym, które ze względu na otoczenie gospodarczo-ekonomiczne, jest jednym z najbezpieczniejszych. Dzisiaj nasze pierwsze duże projekty są w fazie realizacji oczekując na warunki zabudowy, a umów z mikroinwestorami zawarliśmy już kilkadziesiąt. Ich udział finansowy jest oczywiście niewielki w porównaniu z ogólnym nakładem, jaki musimy ponieść. Projekty farm PV finansujemy ze środków własnych, środków pozyskanych w programach wspierających OZE oraz środków pozyskanych w ramach funduszu inwestycyjnego SiiEF. Dla mikroinwestorów, chcąc umożliwić im osobisty udział w budowie zdrowego środowiska, próg wejścia ustaliliśmy na 10 tys. zł. Jest to kwota, która zarabia dla nich comiesięczne, kwartalne lub roczne zyski. Oni sami mają poczucie realizacji misji w społeczności, którą współtworzą. – opowiada Seweryn Ślaski.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…