Home Artykuły sponsorowane Nowoczesne metody walki z łysieniem

Nowoczesne metody walki z łysieniem

14 min czytania
1
0
1,405
Łysienie - walka z łysieniem, metody walki z łysieniem

Jeszcze do niedawna zwykło się uważać, że łysienie (zarówno plackowate, androgenowe, jak i telogenowe) dotyka przede wszystkim mężczyzn, jednak z uwagi na zaburzony tryb życia, nieustanny stres, zbyt małą ilość snu oraz wszechobecne zanieczyszczenia z problemem tym coraz częściej zaczęły zmagać się też kobiety. Lekarze alarmują, że niezależnie od płci czy wieku, pierwsze objawy nadmiernego wypadania się, przerzedzania, czy osłabiania struktury są często całkowicie ignorowane, natomiast osoby, które je u siebie zauważają niejednokrotnie po prostu wstydzą się zasięgnąć specjalistycznej konsultacji, co prowadzi do daleko idących i niejednokrotnie tragicznych w skutkach rezultatów w postaci całych obszarów skóry głowy pozbawionych włosów.

Naszym celem nie jest jednakże wzbudzanie paniki – pragniemy w tym miejscu poinformować, że nie każdy epizod niekontrolowanego wypadania włosów powinien niepokoić, niejednokrotnie bowiem taki stan rzeczy wiązać się może z sezonowym osłabieniem czy też powrotem organizmu do pełni sił po przebytej ciężkiej chorobie. Najskuteczniejszym narzędziem profilaktycznym jest więc obserwacja – sprawdzajmy jak duże ilości włosów pozostają na grzebieniu, szczotce lub w zlewie po zakończeniu zabiegów pielęgnacyjnych. Naukowcy informują, że liczba od siedemdziesięciu do stu włosów wypadających codziennie jest całkowicie normalna i nie powinna budzić podejrzeń. Problem zaczyna się w momencie, gdy jest ich znacznie więcej, natomiast sytuacja nie ulega zmianie nawet po kilku czy kilkunastu dniach odpowiedniej suplementacji czy stosowania profesjonalnych odżywek.

W sytuacji, kiedy szybko wykryjemy u siebie pierwsze symptomy łysienia, powinniśmy możliwie jak najszybciej zgłosić się do odpowiedniego lekarza lub też do eksperta zatrudnionego w salonie perukarskim, którzy to posłużą nam radą oraz pokierują na terapię mającą na celu minimalizację lub całkowicie wyleczenie problemu z jakim się borykamy. Niezwykle miło nam poinformować, że dzięki stałemu rozwojowi medycyny estetycznej, liczba dostępnych zabiegów oraz sposobów niwelowania skutków nadmiernego wypadania, niekontrolowanego przerzedzania się czy też osłabiania struktury wewnętrznej włosów na skutek przebytych chorób czy też działania czynników zewnętrznych stale rośnie, a co równie ważne z punktu widzenia pacjenta – ich cena nie jest nadmiernie wysoka, gwarantując jednocześnie ponadprzeciętnie wysoką skuteczność.

Pierwszym, a także najbardziej radykalnym ze sposobów leczenia, na jaki możemy się zdecydować jeżeli chodzi o leczenie łysienia jest tak zwana transplantacja włosów. Na czym ona polega? W dużym skrócie jest ona zorientowana na przeszczepienie zdrowych cebulek włosowych z miejsc, w których rosną one w sposób niezaburzony (na przykład z części potylicznej skóry głowy, gdzie w większości przypadków rosną i rozwijają się one najlepiej) w obszary całkowicie lub częściowo ich pozbawione. Niestety jednak, prowadzone badania naukowe pokazują, że rzeczona metoda nie należy do najbardziej optymalnych, bowiem nie polega ona na stymulacji już istniejących cebulek do wzmożonej pracy oraz nie regeneruje skóry głowy. Jest to jedynie swoisty kamuflaż pozwalający na pewien czas zakryć niedostatki włosowe, natomiast po kilku lub kilkunastu latach od przeprowadzenia zabiegu problem może nawracać. Wiele osób odstrasza także fakt, iż terapia jest długotrwała, a dodatkowo wysoce inwazyjna, bowiem lekarz przeprowadzając transplantację musi w dość znaczący sposób ingerować w strukturę skóry głowy, co z kolei może prowadzić do rozlicznych podrażnień, reakcji alergicznych, czy też powstawania ran, których zabliźnienie się może zająć nawet do kilku tygodni. W sytuacji, gdy nie posiadamy włosów własnych, ekspert zdecydować się może na tak zwane implanty włosowe, a więc sztuczną imitację poszczególnych kosmyków. W dalszym ciągu jednakże poddać się będziemy musieli dość bolesnemu zabiegowi wiedząc, że nie będzie on oznaczał końca naszych problemów z łysieniem, a jedynie odroczenie wyroku.

 

Metody walki z łysieniem - sposoby na łysienie

Na szczęście jednak istnieją alternatywy, chociażby w formie wcierania w skórę głowy szamponów, odżywek, czy specjalnych maseczek mających za zadanie dostarczenie włosom składników odżywczych, których tak bardzo potrzebują. W sytuacji, gdy nasza dieta jest nieprawidłowa i nie jesteśmy w stanie zadbać, aby wszelkie kluczowe mikroelementy trafiały do naszego organizmu z pożywieniem, zawsze zdecydować się możemy na to właśnie rozwiązanie, które to jest bezpieczne, a dodatkowo legitymuje się wysoką skutecznością. Co więcej, wcierając środki samodzielnie lub też powierzając zadanie to profesjonaliście oferujemy naszej skórze głowy dodatkowy masaż, który to stymuluje naczynia krwionośne oraz zachęca je do bardziej wytężonej pracy. Rezultatem regularnych zabiegów pobudzających jest lepsze krążenie krwi, szybszy transport niezbędnych witamin i środków odżywczych, a także zauważalna poprawa kondycji włosów. W wielu przypadkach może się to przełożyć na zahamowanie lub też znaczne zatrzymanie procesu łysienia.

Ostatnimi czasy w kraju nad Wisłą na popularności zyskuje także zabieg noszący nazwę mezoterapii, który to jest swego rodzaju wariacją na temat opisanej powyżej metody. W jego ramach pacjentowi wstrzykuje się specjalnie przygotowane przez ekspertów koktajle będące mieszanką witamin oraz minerałów pod skórę głowy. Duża dawka mikroelementów idealnie dobranych do potrzeb klienta pobudza cebulki oraz naczynia krwionośne do pracy, natomiast niewielkie urazy będące efektem poszczególnych nakłuć również mają zbawienny skutek na organizm, bowiem inicjują procesy regeneracyjne. W tym przypadku nie może być mowy o wyłącznym maskowaniu czy odsuwaniu w czasie problemu, gdyż nasze ciało otrzymuje dokładnie to czego potrzebuje, aby ponownie produkować włosy w dużych ilościach.

Nowoczesne salony perukarskie np. Rokoko Hair Company oferują również swoim klientom zabiegi wizualnego zagęszczania włosów oraz pragną zainteresować konsumentów intrygującymi alternatywami standardowych peruk, które to w branży funkcjonują pod nazwą systemów uzupełnień włosów. Ich bezsprzeczną zaletą jest niemalże nieograniczona możliwość personalizacji, co oznacza, że osoba zainteresowana może po złożeniu zamówienia wybrać ich długość, grubość, styl upięcia, czy w końcu kolor. Nadmienione wyroby są także odporne na działanie wysokich temperatur, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by poddawać je regularnej stylizacji, zmieniając przy tym jednocześnie własny wygląd. Warto wiedzieć, że zarówno zabieg wizualnego zwiększania objętości fryzury jak i aplikacji systemu mają charakter nieinwazyjny i nie bazują na ingerencji w skórę głowy. Co więcej, wykorzystywane preparaty oraz materiały legitymują się właściwościami hipoalergicznymi, co oznacza, że nawet przy regularnym użytkowaniu nie będą one powodowały jakichkolwiek podrażnień czy uczuleń.

Niezwykle miło jest nam poinformować, że w obecnych czasach osoby zmagające się z łysieniem w dowolnej formie oraz o dowolnym stopniu zaawansowania nie są pozostawione same sobie i mogą liczyć na pomoc ekspertów z dziedziny medycyny estetycznej czy też sztuki perukarskiej. Sprawia to, że coraz większa część naszego społeczeństwa wychodzi z cienia, przestaje wstydzić się swoich problemów zdrowotnych, a zamiast tego wypowiada im walkę, bowiem pragnie powrócić do normalnego funkcjonowania na co dzień. Mnogość dostępnych terapii i zabiegów sprawia, że każdy i każda z nas z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdzie coś dla siebie, natomiast problem wypadających w niekontrolowany sposób włosów szybko stanie się jedynie przykrym wspomnieniem, o którym będziemy chcieli możliwie jak najszybciej zapomnieć.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

1 Komentarz

  1. Kotek

    27 lipca, 2020 at 3:13 pm

    No i ok

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Jak wybrać najlepszą szczoteczkę soniczną dla swoich potrzeb?

Szczoteczka soniczna, jeśli będzie dobrze dobrana, może służyć nie jednemu, ale wszystkim …