Home Dom Porządki Niemieckie środki czystości – prawdziwa skuteczność

Niemieckie środki czystości – prawdziwa skuteczność

8 min czytania
1
0
2,007
chemia gospodarcza

Rozpoczynamy naszą podróż po chemii gospodarczej pochodzącej z zagranicy. Aby być jak najbardziej zgodnym z rzeczywistością, należy rozpocząć od światowego giganta tego rynku. Są nim Niemcy, a niemieckie środki czystości od wielu lat zdobywają serca i portfele klientów na całym świecie. Więcej o tym temacie dowiecie się z naszego artykułu.

Historia tego kraju pod względem tworzenia detergentów rozpoczęła się w niektórych manufakturach już w XIX wieku. Jednak pierwszym naprawdę znaczącym dla świata osiągnięciem w tej dziedzinie, było opatentowanie proszku do prania, czyli środka marki Persil. Posiadał on skomplikowany do wytworzenia, jak na tamten czas związek nadboranu sodu do wybielania i krzemianu sodu do wywabiania plam. Nazwa specyfiku wzięła się od pierwszych liter z nazw dwóch niemieckich aniołów. W szybkim czasie proszki Persil i inne wytworzone środki opanowały rynki zagraniczne i dały początek niemieckiej chemii gospodarczej, którą znamy do dziś.

Od czego się to wszystko zaczęło?

Od początku chemia niemiecka charakteryzowała się cechami tożsamymi dla większości rodowitych Niemców. Ich detergenty były naprawdę skuteczne, dokładne i funkcjonalne. Liczył się przede wszystkim efekt, co w przypadku takiej tematyki jest jak najbardziej priorytetem. Dlatego też ludzie stale pożądali wyrobów niemieckich, bo mogli im zaufać, co trwa do dzisiaj. Wysoka jakość, o jaką dbają firmy z tego kraju, jest często bezkonkurencyjna. Oczywiście pod tym względem często jest to kwestia preferencji konsumenta, jednak o prawdziwym sukcesie niemieckiej chemii może świadczyć fakt, że obecna jest niemal w każdym kraju na świecie.

czyste pranie

Niemieckie środki czystości to nie tylko proszki. Na rynku dostępne są takie produkty, jak żele i płyny do prania, kapsułki, a także cała gama detergentów do czyszczenia kuchni czy toalety. Takie marki jak Dr. Beckmann czy Gut & Gunstig w dalszym ciągu są głównie popularne w Europie Zachodniej, jednak ich skuteczność i wyspecjalizowanie doceniają również klienci  z innych regionów tego kontynentu. Ważnym aspektem chemii niemieckiej jest fakt, że większość rynku współtworzona jest przez produkty Henkel. Marka posiada rozbudowaną ofertę, w której skład wchodzi aż 50 produktów. Na szczęście dla konsumentów, oprócz niej pojawiają się coraz to nowe propozycje od mniej znanych firm. Tworzą one coraz większą konkurencję dla wcześniej wspomnianego potentata, a przy okazji wzbogacają rynek niemiecki w większy wybór detergentów.

Krem dobry dla wszystkich

Oprócz tej branży, czyli środków czystości, niemieckie faktorie zawojowały już od samego początku również środki do pielęgnacji ciała. Nivea, obecnie niemiecki gigant kosmetyczny, zaczynała budować swoje imperium już na początku XX w. Wtedy też odkryto euceryt, czyli środek odpowiadający za utrzymanie stabilności substancji, takiej jak tłuszcz – woda.  Specyfik, dzięki dopracowanej formule nawilżał skórę, a dzięki jego składowi, obecnemu przy produkcji do dzisiaj, firma zyskała rozgłos na całą Europę, a po II wojnie światowej na cały świat. Ciekawym zjawiskiem są również marki sprzedawane głównie w drogeriach niemieckich.  Pomimo atrakcyjnych cen, również wyróżniają się jakością i są chętnie kupowane nawet poza granicami niemieckich landów. Takimi środkami są m.in. produkty marki Balea czy Elkos.

chemia niemiecka

Chemii niemiecka liderem

Podsumowując, bez Niemiec historia chemii gospodarczej prawdopodobnie wyglądałaby zupełnie inaczej i kto wie, czy rozwój tej gałęzi przemysłu nie rozpocząłby się później z brakiem korzyści dla konsumentów. Można na ten temat jedynie gdybać, jednak faktem jest, że niemieckie środki czystości są naprawdę pożądane na rynku. Dzieje się tak m.in. dlatego, że  niemieckie wersje środków posiadają często inny skład, a wraz z nim wyższą skuteczność względem prania czy czyszczenia powierzchni. Oczywiście nie każdy zgadza się z tym w pełni, jednak według niektórych konsumentów chemia niemiecka nie ma sobie równych. Pewnym jest, że takie kwestie często pozostają w sferze osobistych preferencji i nie można jednoznacznie stwierdzić, czy zachodnie wersje produktów z zakresu chemii gospodarczej są lepsze czy gorsze.

Pomocni w stworzeniu tego artykułu byli pracownicy Eurochemia, zajmujący się na co dzień dystrybucją m.in. oryginalnych, niemieckich środków czystości. W ich sklepie można znaleźć również propozycje z innych krajów europejskich.

Zapraszamy do obserwowania naszej strony, na której wkrótce pojawią się nowe wpisy z tematyki chemii zagranicznej. 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Porządki

1 Komentarz

  1. Joanna

    12 sierpnia, 2020 at 12:51 pm

    Testowałam produkty z różnych krajów i chemia niemiecka jeśli chodzi o chemię gospodarczą, sprawdza się według mnie najlepiej. Jeśli chodzi natomiast o kosmetyki, tutaj bardzo lubię te z Włoch, ze względu na bardzo ładne zapachy i całkiem korzystne ceny.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Jak wyczyścić plamę po kawie z dywanu?

Co jest zmorą wszystkich posiadaczy dywanów? Oczywiście zaschnięte plamy. Ich usunięcie w …