Home Artykuły sponsorowane Naturalne sposoby na więcej energii w ciągu dnia

Naturalne sposoby na więcej energii w ciągu dnia

6 min czytania
0
0
447
naturalne sposoby na więcej energii

Energię mamy w sobie, jeżeli dbamy odpowiednio o swój organizm. Nasze ciało doskonale wie czego potrzebuje. Jest to sen, odpowiednia dieta i brak nadmiernego stresu. Gdy spełnimy raptem te trzy warunki, zauważymy, że nasze funkcje poznawcze zdecydowanie się wyostrzą. Istnieją jednak naturalne sposoby, znane od wieków, które pozwalają nam na podkręcenie naszej energii i pobudzenie naszego organizmu do pracy. O czym mowa? To adaptogeny, czyli naturalne zioła dodające nam energii i sił witalnych. Zapraszamy do lektury poniższego materiału, w którym wyjaśnimy czym są zioła adaptogenne oraz jak możemy wykorzystać je w swojej codziennej diecie.

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Czym jest rytm dobowy i jak wpływa na nasze zdrowie?

Rytm dobowy to okres, w którym nasz organizm synchronizuje się z naturą i dostosowuje swoją fizjologię do faz dnia i nocy. Pod tym wpływem organizm człowieka zaczyna wytwarzać hormony i decyduje o tym, kiedy powinniśmy wstać, a kiedy spać. Kluczową rolę pełni tu melatonina, a więc hormon szczęścia.

Zachwianie tego rytmu sprawia, że nasza przysadka mózgowa a także nadnercza i tarczyca zaczynają się rozregulowywać, a w konsekwencji borykać z problemami takimi jak insulinooporność, niedoczynność tarczycy, cukrzyca. Dlatego tak ważne jest by zadbać o odpowiednie aktywności do pory dnia.

Permanentny brak snu, niezdrowe odżywianie, stres – to wszystko sprawia, że nie czujemy energii i sił witalnych a nasz organizm zaczyna się buntować. Stąd tak ważne w drodze do zwiększenia naturalnego poziomu energii jest dbałość o prawidłowe funkcjonowanie w każdej z tych dziedzin, składających się na rytm dobowy.

Warto również zadbać o wprowadzenie do diety naturalnych regulatorów. O czym mowa? Zapraszamy do dalszej lektury!

Jak zadbać o właściwy poziom energii w ciągu dnia – poznaj adaptogeny!

Poza zdrowym stylem życia, przynoszącym satysfakcję i dodającym energii, warto zainteresować się adaptogenami. Co to takiego? Adaptogeny nazywane inaczej ziołami adaptogennymi to nie magiczny eliksir, lecz stabilny fundament holistycznego podejścia do życia.

To substancje pochodzenia roślinnego, wspomagające organizm w sytuacjach stresowych. Oprócz tego, mają właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne czy wspomagające wątrobę oraz funkcjonowanie mózgu.

Stosowane w odpowiedniej formie mogą wpływać wspierająco na naszą kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Dzięki ich zastosowaniu coraz więcej osób dostrzega, że w ten naturalny sposób można wzmocnić swój organizm oraz dodać mu energii.

Obecnie adaptogeny przeżywają istny boom, a w Internecie pojawia się wiele informacji na ich temat oraz opinii. Temat ten budzi coraz większą ciekawość u wielu osób, które poszukują naturalnych sposobów na poprawę swojego samopoczucia.

Opierając się na wiedzy z sieci, każdorazowo warto sięgać do sprawdzonych linków, w których uzyskamy kompleksową wiedzę. Jeżeli chcemy korzystać z rekomendacji, poszukajmy takiej, która oparta jest o doświadczenia z danym produktem. Jeżeli chcemy zgłębić wiedzę, słuchajmy specjalistów.

Najpopularniejszym do tej pory adaptogenem, o którym słyszeli niemal wszyscy jest ashwaganda. Wpływa ona pozytywnie na nasze nadnercza, tarczycę i mózg. Jak? Optymalizując pracę nadnerczy wpływa bezpośrednio m.in. na produkcję odpowiedniej ilości noradrenaliny, od której zależny jest poziom naszej witalności.

Jeżeli Ty też jesteś ciekawa/y czym są adaptogeny i jak działają, sprawdź [tutaj] recenzję dietetyczki klinicznej o adaptogenach i wprowadź ją do swojej diety.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…