Home Artykuły sponsorowane Najśmieszniejsze gry i zabawy na Baby Shower

Najśmieszniejsze gry i zabawy na Baby Shower

6 min czytania
0
0
734

Baby Shower to szczególna impreza w życiu każdej przyszłej mamy. Jest to przyjęcie organizowane dla najbliższych przyjaciółek i kobiet z rodziny ciężarnej, z okazji zbliżającego się pojawienia na świecie malucha. W tym dniu warto zadbać o słodkie przekąski, pyszne bezalkoholowe drinki i torcik. Nie może również zabraknąć miejsca na gry i zabawy.

Śmieszne zabawy na Baby Shower

Ponieważ Baby Shower może zdarzyć się kilka razy w życiu, to tylko raz jest się w ciąży z danym maluszkiem. Dlatego każde Baby Shower musi być wyjątkowe i pozwolić na zbudowanie fantastycznych wspomnień. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie z tej okazji śmiesznych zabaw, które ubawią młodą mamę i jej koleżanki do łez. Mogą to być takie zabawy jak:

  • wyplatanie bransoletki szczęścia,
  • słoik z życzeniami dla młodej mamy,
  • malowanie brzuszka,
  • zdrapki z pytaniami dotyczącymi dziecka,
  • zabawa „mama czy tata?”.

Wyplatanie bransoletki szczęścia polega na tym, że każda zaproszona kobieta przynosi ze sobą koralik, który najbardziej odpowiada jej stylowi. Może być w zupełnie nietypowym, unikalnym kształcie. Im bardziej niestandardowy, tym śmieszniejszy okaże się efekt końcowy. Następnie na przyjęciu z wszystkich przyniesionych koralików tworzy się dla przyszłej mamy pamiątkową bransoletkę, którą musi nosić! To nie tylko świetna pamiątka, ale również zabawa gwarantująca ubaw, ponieważ efekt może okazać się naprawdę niespodziewany.

Tworzenie słoika z życzeniami polega na tym, że wszystkie uczestniczki piszą na kartkach życzenia dla swojej ciężarnej przyjaciółki. Mogą być to też jakieś zabawne wspólne wspomnienia, bądź cytaty. Przyszła mama uśmieje się i wzruszy, kiedy będzie losować je ze słoika.

Malowanie brzuszka z pewnością sprawi radość i rozbawi wszystkie osoby na przyjęciu. Każda osoba z pomocą bezpiecznych dla skóry farb rysuje coś dla maluszka. Zrobienie zdjęcia jest koniecznie wymagane!

Zdrapywanki z pytaniami dotyczącymi dziecka mogą wywołać wybuchy śmiechu. To test wiedzy dla młodej mamy i pozostałych dziewczyn.

Natomiast zabawa „mama czy tata?” polega na zgadywaniu, czy danym obowiązkiem przy dziecku będzie zajmowała się mama, czy tata. To inna wersja zabawy „on czy ona?” z wesela, która polega na wskazywaniu, które z małżeństwa zrobiło daną rzecz w związku po raz pierwszy.

Najśmieszniejsze gry na Baby Shower

Warto zaproponować też zabawne gry podczas tego wyjątkowego wieczoru. Oczywiście takie, w których zostanie zwycięzcą, wiąże się z jakąś nagrodą.

Inspiracji można zaczerpnąć na stronie: https://inspiracjeferrero.pl/nasze_artykuly/slodki-baby-shower/ . Do najlepszych, śmiesznych gier należą:

  • zgadywanie smaków słoiczków dla dzieci,
  • „co to jest?”,
  • kalambury.

Zgadywanie smaków obiadków i deserków ze słoiczków dla dzieci to nie lada wyzwanie. Szczególnie że smaki potrafią być naprawdę wyszukane… wołowinka z jabłkiem, marchewka z dynią, pierwszy rosołek. Kto odgadnie najwięcej nut smakowych, wygrywa.

Z kolei gra „co to jest” jest całkiem podobną wersją zgadywanki, jednak polega na wyczuwaniu za pomocą zmysłu dotyku, jakie akcesorium dla dziecka znajduje się w torbie. Kto odgadnie najwięcej, zostaje zwycięzcą.

Kalambury natomiast to doskonale znana gra, która zawsze wywołuje gromkie wybuchy śmiechu do łez. Szkoda byłoby ją pominąć na tak ważnym przyjęciu, jakim jest Baby Shower.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…