Home Artykuły sponsorowane Metody aplikacji podkładu do twarzy

Metody aplikacji podkładu do twarzy

6 min czytania
0
0
1,377

Podkład do twarzy to podstawowy kosmetyk każdej kobiety. W swojej kosmetyczce znajdą go nawet te panie, które nie przepadają za mocnym makijażem. Podkład pozwala zamaskować niedoskonałości cery, a także wyrównać jej koloryt. Aby jednak kosmetyk dobrze się prezentował, trzeba go właściwie nałożyć. Metod nakładania podkładu jest kilka. Przyjrzyjmy się każdej z nich.

Podkłady do twarzy- rodzaje i sposób aplikacji

Podkład można nałożyć na kilka sposobów. Metodę aplikacji najlepiej dopasować do własnych preferencji, a także czasu, jaki może się poświęcić, na wykonanie make-up. Ważne jest również to, jakiego typu podkładu się używa. Z rodzajami kosmetyków można się zapoznać na https://www.perfumeria.pl/collections/makijaz-twarz-podklady. Podkład do twarzy obowiązkowo powinien być dopasowany do typu cery. I tak np. dla skóry suchej niewskazane jest używanie podkładu w kamieniu. Po podkład w płynie warto sięgnąć, jeśli potrzebuje się dobrego krycia, a mineralne kosmetyki idealne będą dla cery wymagającej, wrażliwej, ze skłonnościami do alergii, zmianami trądzikowymi.

Najpopularniejsza metoda nakładania podkładu

Najczęściej kobiety podkład aplikują za pomocą palców. Jest to metoda szybka i łatwa, a także niewymagająca wielu narzędzi. Palcami najlepiej nakłada się pokłady płynne i mineralne. Lekko roztapiają się one w palcach pod wpływem ciepła i dzięki temu ułatwiają jego wtapiania się w skórę. Ta metoda, mimo że szybka i łatwa ma swoje wady. Podstawą jest to, że zużywa się więcej podkładu niż przy nakładaniu go np. pędzlem. Kolejna to trudność w równomiernym nałożeniu kosmetyku, szczególnie w okolicach oczu i nosa.

Metoda nakładania podkładu

Nakładanie podkładu gąbką

Gąbeczka do podkładu to niezwykle popularny i przydatny gadżet. Pozwalają one na perfekcyjne nałożenie kosmetyku. Gąbeczki, którymi można zaaplikować podkład to te silikonowe w różnym kształcie lub gąbeczka w kształcie jajek m.in. słynna Beauty Blender. Gąbeczki pozwalają na bardzo dokładne nałożenie podkładu i uzyskanie naturalnego efektu. Kosmetyk nakłada się za pomocą metody tzw. stemplowania.

Nakładanie podkładu gąbką

Nakładanie podkładu pędzlem

Aplikacja podkładu pędzlem to sposób profesjonalistów. Pędzel pozwala na szybkie i efektowne nałożenie kosmetyku. W zależności od tego, jaki efekt chce się osiągnąć, taki pędzel trzeba użyć. Najczęściej kobiety sięgają po tzw. koci języczek, czyli wąski pędzel z zaokrąglonym włosiem. Zapewnia on dobre i duże krycie. Równie popularny jest pędzel typu flat top. Poradzi sobie on nawet z podkładami o bardzo gęstej konsystencji. Pędzlem, który można zastosować, jest również duo fibre z wymieszanego włosia naturalnego i syntetycznego. Nakłada on podkład precyzyjnie, przez co fluid idealnie stapia się z cerą.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Jak wybrać najlepszą szczoteczkę soniczną dla swoich potrzeb?

Szczoteczka soniczna, jeśli będzie dobrze dobrana, może służyć nie jednemu, ale wszystkim …