Home Dom Kwiaty domowe dla zapracowanych

Kwiaty domowe dla zapracowanych

4 min czytania
0
0
863
Kwiaty domowe dla zapracowanych

Uwielbiasz rośliny i marzysz o bogatej kolekcji kwiatów w domu, ale nie masz czasu, by zbyt wiele poświęcać na ich pielęgnację? Nie musisz wcale rezygnować z otaczania się nimi! Wybierz po prostu takie, które niemalże nie wymagają opieki. Przygotowaliśmy dla Ciebie najlepszego według nas kwiaty domowe dla zapracowanych! 🙂

Kwiaty domowe dla zapracowanych

Sukulenty

To kwiaty najczęściej polecane dla zapominalskich. Są bardzo proste w domowej uprawie. Należy im zapewnić sporo światła i najlepiej ustawić na parapecie lub gdzieś w pobliżu okna. Sukulenty należy podlewać minimalnie – tak, aby podłoże nie było nawet mokre. Latem wystarczy je podlewać 1-2 razy w tygodniu, zaś zimą 1-2 razy w miesiącu zupełnie wystarczy.

Najpopularniejsze sukulenty:

  • aloes zwyczajny
  • eszeweria
  • patyczak
  • żywe kamienie
  • sansewieria
  • grubosz – drzewko szczęścia

Kaktusy

Chyba każdy z nas wie, że kaktus nie jest wymagającą rośliną. Niewiele mu potrzeba. Jedyne co powinieneś mu zapewnić to dostęp do promieni słonecznych i odrobina wody. Podlewa się je dosyć obficie, ale rzadko. Pamiętaj, aby przed kolejnym podlaniem poczekać aż podłoże całkowicie przeschnie.

Ziemiokulkas

Jest to roślina, która prezentuje się dość elegancko, dlatego poza domem można ją często spotkać w kawiarniach, restauracjach czy też biurach. Nie ma ona szczególnych wymagań co do wilgotności powietrza, dlatego może znajdować się w dowolnym pomieszczeniu. Najlepiej podlewać ją raz na dwa tygodnie, jednak w razie przeróżnych sytuacji, jest w stanie poradzić sobie bez wody nawet dłużej.

Nolina

Jest to długowieczna roślina doniczkowa, której niestraszne przeróżne warunki mieszkaniowe oraz zaniedbanie. Nawet wiosną i latem niewiele się ją podlewa i zawsze trzeba pamiętać o tym, by podłoże wcześniej wyschło. Zimą w ogóle podlewanie należy ograniczyć do minimum. Doskonale znosi temperaturę pokojową, która najlepiej jej sprzyja.

Zielistka Sternbergera

Jeśli największą zmorą jest dla Ciebie przesadzanie lub nawożenie kwiatów i nie chcesz na to marnować czasu, ta roślina będzie idealna. Zielistka akceptuje zwykłą uniwersalną ziemię i jest w stanie w niej rosnąć nawet kilka lat. Nie musisz jej przesadzać ani nawozić. Wystarczy podlewać.

Jak widzisz, wcale nie musisz rezygnować z otaczania się dużą ilością roślin z powodu braku czasu na ich pielęgnację! Po prostu wybierz takie okazy, które nie wymagają dużej troski. Możesz cieszyć się pięknymi roślinami bez konieczności ich przesadzania, nawożenia oraz częstego podlewania.

Artykuł pochodzi ze strony Poradnik-Ogrodniczy.pl: http://poradnik-ogrodniczy.pl/kwiaty-domowe-dla-zapracowanych/

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Natalia Rucka
Load More In Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Jak dbać o trawnik w naszym ogrodzie?

Niedługo rozpocznie się okres wakacyjny, a wraz z nim zażywanie kąpieli słonecznych i wiec…