Home Lifestyle Korzystanie z kultury w dobie pandemii, czyli jak realizować potrzeby „homo ludens”

Korzystanie z kultury w dobie pandemii, czyli jak realizować potrzeby „homo ludens”

8 min czytania
0
0
758

Rozrywka w życiu człowieka jest ważna i to niezależnie czy jest ona wysokich lotów czy raczej tych niższych. Niemniej w dobie pandemii przez długi czas nie mogliśmy liczyć na wiele, wszak wszystkie kina i teatry zostały zamknięte. Teoretycznie powoli rozpoczęto odmrażanie gospodarki, ale kto wie czy nie jest to tylko mała odwilż, po której nastąpi znowu totalny mróz. Na szczęście w XXI wieku mamy wiele możliwości, aby zaspokoić potrzeby „homo ludens”, choć w innej formie niż dotychczas.

Dobra zabawa także w domu

Cóż, sytuacja wygląda jak wygląda i zapewne nic nie wskazuje na to, aby miało się coś zmienić, a jeżeli już nadejdą zmiany, to oby nie na gorsze, bo znowu może nastąpić trzecia fala epidemii. Czy się to komuś podoba czy nie, aktualnie sytuację mogą poprawić szczepienia. Jednak skoro nie mamy wpływu na to, co będzie otwarte i na jakich zasadach, warto pomyśleć o rozrywkach i o tym jak korzystać obecnie z kultury, a tutaj mamy całkiem spore pole do popisu. Oczywiście w myśl zasady, że warto stawiać na kulturę wyższych lotów, zawsze można wykorzystać ten czas na nadrabianie zaległości w klasycznych filmach, tym bardziej że na Netflixie czy innych platformach można znaleźć sporo perełek. Jeżeli jeszcze nie oglądaliście, to warto zobaczyć „Ojca chrzestnego” z popisową rolą Brando i Pacino. Do klasyków można też zaliczyć „Zapach kobiety” znowu z popisową rolą Pacino. Ale możliwości jest zdecydowanie więcej, a więc skoro macie czas na kulturę, to warto ją wykorzystać na oglądanie klasyków i najlepszych filmów w historii.

Telewizja telewizji nierówna

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że telewizja telewizji nierówna, ale nie zamierzamy tutaj wchodzić w politykę, bo każdy ma swój rozum i swoje poglądy. Jednak chyba wszyscy zgodzą się z tym, że w wielu stacjach można zobaczyć programy czy filmy, które są ciekawe, a wręcz można powiedzieć, że są perełkami czy klasykami. Dodatkowo warto oglądać programy regionalne. Jednak, aby mieć taką możliwość warto posiadać czy to telewizję kablową czy satelitarną. Naszym zdaniem dobrą ofertę ma firma Koba, szczególnie jeżeli wasza potrzeba – to dobra cyfrowa telewizja. Czarna Białostocka, Białystok, Choroszcz, Supraśl, Wasilków – w tych i wielu innych miejscowościach można ją znaleźć.

Koncerty na żywo, ale jakby w innej wersji

Któż z nas nie miałby ochoty pójść na koncert i pobawić się, słuchając wspaniałej muzyki? Ale cóż, raczej na razie nie mamy na co liczyć, bo wiele świetnych widowisk zostało już odwołanych. Na szczęście coraz więcej artystów i to prawdziwych artystów, a nie pokroju tych z disco polo organizuje koncerty w sieci, a więc mamy możliwość posłuchania muzyki na żywo, tyle, że przez głośniki komputera. Może nie jest to idealna forma, ale znowu lepsza taka niż żadna, tym bardziej że w wielu przypadkach można posłuchać premierowych piosenek. Swoją droga taka rozrywka pozwala się odprężyć i poczuć jak w swoistej normalności, choć do niej jest jeszcze bardzo daleko. Bilety na te koncerty zazwyczaj kosztują niewiele, jest to raczej cegiełka, dzięki której choćby muzycy sesyjni będą mieli okazję otrzymać wynagrodzenie, bo kryzys dotknął naprawdę wiele branż.

Opera i balet w wersji online

Gdy czegoś nam się zabrania, wtedy najbardziej mamy na to ochotę – nie inaczej jest teraz, bo znowu wiele obiektów kulturalnych jest zamkniętych i oczywiście teraz mamy największą ochotę, aby się wybrać. Tak właśnie sytuacja wygląda z operą czy baletem. Przez wiele lat większość z nas była na takich widowiskach raz czy dwa razy, a aktualnie mamy największą ochotę na taką kulturę wyższą. Na szczęście tutaj także nie musimy z niej rezygnować, choć znowu mamy ją do dyspozycji w znacznie innej formie, co oznacza, że możemy zobaczyć retransmisję wielkich widowisk. Ale być może dzięki temu większość z nas zapała miłością do kultury wysokich lotów. Wiele przedstawień można zobaczyć nieodpłatnie, co oczywiście jest kolejną zaletą, aby to zrobić.

Aktualnie mamy możliwość ukulturalniania się w wersji online. Taka forma rozrywki jest obecnie wskazana, ale cóż, lepsza taka forma niż żadna. Zatem nie ma co narzekać, bo w końcu pandemia się skończy i wszystko wróci do normy.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Idealny parasol – na co zwrócić uwagę?

Dobry parasol jest na wagę złota, to produkt potrzebny na każdą pogodę. Pełni kilka istotn…