Home Artykuły sponsorowane Karnisze – jakie modele sprawdzą się najlepiej w naszym mieszkaniu?

Karnisze – jakie modele sprawdzą się najlepiej w naszym mieszkaniu?

6 min czytania
0
0
1,034
Karnisze – jakie modele do mieszkania

Jedną z ważniejszych kwestii przy okazji remontu lub urządzania nowo wybudowanego domu, jest zadbanie o elementy dekoracyjne. To właśnie one pozwolą na podkreślenie stylu danego pomieszczenia czy całego domu, a przy okazji sprawią, że goście będą mogli od razu poczuć się wyjątkowo komfortowo. Dlatego właśnie tak popularne w ostatnim czasie są karnisze, które znowu wróciły do łask i stały się istotnym elementem wyposażenia danego pomieszczenia. Pozwalają one na powieszenie zarówno firan, jak i zasłon, a przy okazji same w sobie stanowią doskonałą dekorację okien. Jak jednak dobrać te dobre karnisze i czym dokładnie się one cechują? Poznaj sprawdzone karnisze do salonu, sypialni, kuchni czy pokoju gościnnego.

Karnisze, czyli doskonała dekoracja okienna na każdą okazję

To, jak przyozdabia się okna, zmienia się z sezonu na sezon i po dużym boomie na różnego rodzaju rolety oraz żaluzje, karnisze znów stały się wyjątkowo popularne. Choć w nowo wybudowanych przeważają co prawda rolety, jednak domownicy z czasem decydują się na montaż karniszy, a co za tym idzie, firan lub zasłon (bądź też obu tych rozwiązań). Skąd taka decyzja? Przede wszystkim chodzi o odpowiednią dekorację – rolety zapewniają dobrą ochroną przed światłem i nadmiernym ciepłem płynącym ze słońca, jednak nie prezentują się tak okazale, jak kolorowe zasłony.

Stąd właśnie wysoki wzrost popularności karniszy, na których w łatwy sposób można zawiesić dany materiał, a potem, choćby przy okazji prania, go zdjąć, pozbywając się wszelkich nieczystości. Dlatego właśnie przy okazji doboru karniszy warto uwzględnić również to, jak łatwo będzie można wyczyścić okolice okna. Na https://www.karnix.pl znaleźć można sprawdzone karnisze, których czyszczenie jest wyjątkowo proste, a do tego stanowią trwałe rozwiązanie, które wystarczy na lata. Wpływa na to również materiał wykonania profilu – popularnym rozwiązaniem jest drewno, jednak coraz częściej spotkać można karnisze wytworzone ze stali lub mosiądzu.

Na co zwrócić uwagę przy okazji doboru karniszy?

Istotną kwestią przy okazji wybierania karniszy jest uwzględnienie kilku czynników, a jednym z nich jest kształt profilu. Choć wydawać by się mogło, że nie ma on aż takiego znaczenia, to jednak wpływa on znacząco na sposób mocowania zaczepów i żabek. Dużą popularnością cieszą się karnisze okrągłe, jednak znaleźć można też takie mające w przekroju poprzecznym kwadrat lub prostokąt. Wpływa to znacząco na styl i odbiór całego pomieszczenia, a także determinuje rodzaj użytego materiału. Przy okazji warto również zwrócić uwagę na rodzaj wsporników – zazwyczaj utrzymane są one w podobnej stylistyce co profile, jednak tutaj istotną kwestią jest montaż. Warto dobrać rozwiązanie, które nie będzie wymagało znaczącej ingerencji w ścianie, zwłaszcza jeśli jest to już istniejące mieszkanie czy dom.

Znaleźć można również karnisze bez wsporników – mowa wówczas o konstrukcjach sufitowych, które doskonale nadają się do dużych okien. Żabki przymocowane są do specjalnej prowadnicy, dlatego nie wymagają dodatkowego elementu mocującego. Więcej informacji o karniszach i sposobie ich montażu, znaleźć można w artykule: Jak dobrać karnisze do mieszkania?

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…