Home Artykuły sponsorowane Jakie tablice dla dzieci są najlepsze?

Jakie tablice dla dzieci są najlepsze?

5 min czytania
0
0
741

Rodzice zawsze starają się jak najbardziej wspomóc dzieci w nauce, dlatego bez oporów chętnie inwestują w produkty to umożliwiające. Producenci oferują obecnie mnóstwo takich rzeczy, począwszy od plansz edukacyjnych, poprzez makiety, a kończąc na tablicach.

Tablica dla dzieci – pomoc dydaktyczna

W sklepach można znaleźć różne rodzaje tablic, najważniejsze, aby była wysokiej jakości i mogła służyć dziecku przez co najmniej kilka lat. Doskonale sprawdzi się dwustronna tablica dla dzieci, może z niej korzystać jednocześnie dwójka dzieci. Z jednej strony, do dyspozycji pozostaje miejsce na pisanie białą, lub kolorową kredą, po drugiej natomiast można pisać pisakami suchościeralnymi. Najlepszą opcją są tablice magnetyczne, do których przyczepia się różne akcesoria – linijkę, kolorowe magnesy, cyfry, litery i wiele innych. Ważne, aby produkt był dostosowany do wieku dziecka, a pomocna w tym okazuje się z całą pewnością regulacja wysokości. Istotne jest również to, czy produkt łatwo się montuje, ale jednocześnie musi być stabilny po złożeniu – zapewnia się dzięki temu bezpieczeństwo dzieciom. Przydatne są poza tym dodatkowe udogodnienia w postaci wysuwanych szufladek, w których można przechowywać różne przybory. Takie rozwiązanie ułatwia także utrzymanie porządku, kreda, którą pisze się po tablicy zostawia ślady na półce, zamiast brudzić podłogę. Główną zaletą tablicy magnetycznej jest jej duża powierzchnia do pisania, dziecko może tworzyć na niej notatki, swoje rysunki, a także wykresy niezbędne do nauki. Trudno zatem zaprzeczyć, że taki gadżet pełni przede wszystkim funkcję edukacyjną, a dopiero później estetyczną.

Niezbędny gadżet do dziecięcego pokoju

Tablica dla dzieci może wzbudzać ciekawość dzieci już od ukończenia 3. roku życia, dzięki niej maluch chce nauczyć się pisać, rysować. Z całą pewnością produkt nie może być wybrany przypadkowo – należy zwrócić uwagę na wielkość, materiał, z którego powstała i funkcje, które ma pełnić. Dla starszych dzieci może przecież służyć do notowania zadań szkolnych, terminów zajęć dodatkowych i przyczepiania zdjęć. Dobrze sprawdzi się tablica dla dzieci z drewnianym stelażem, który jest dość odporny na ewentualne uszkodzenia oraz stabilny. Rodzice, którzy nie do końca umieją się zdecydować na konkretny model, poleca się dwustronne tablice. Z jednej strony możliwe jest wówczas pisanie tradycyjną kredą, z drugiej specjalnymi pisakami – zabawa jest o wiele lepsza. Poza funkcją edukacyjną i dekoracyjną, tablica dla dzieci pobudza kreatywność najmłodszych, która bardzo często wręcz nie zna granic. W nauce mogą oczywiście pomagać rodzice, dostępna w domu tablica dla dzieci może sprawić, że chętniej będą rozwiązywały zadania matematyczne, czy uczyły się alfabetu. W domowych warunkach można zachować większą swobodę i poczuć pewność siebie, zwłaszcza w przypadku dzieci dopiero rozpoczynających naukę. Ewentualne błędy w liczeniu lub pisowni można łatwo wymazać, zamiast nieestetycznie kreślić je w tradycyjnych zeszytach, co wywołuje często frustrację uczniów.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…