Home Tips & Tricks Jak zrobić masę papierową? Co można zrobić z masy papierowej?

Jak zrobić masę papierową? Co można zrobić z masy papierowej?

8 min czytania
0
0
818
Co można zrobić z masy papierowej?

Dzieci kochają prace plastyczne. Nie można zresztą zapominać o tym, że tego typu zadania świetnie wpływają na ich rozwój. Jedną z najciekawszych propozycji wydaje się masa papierowa. Jak zrobić masę papierową? Nie powinno to nikomu sprawiać trudności. Wystarczy mieć tylko podstawowych składników, aby móc zacząć działać. Co można zrobić z masy papierowej? Czas na to, aby to sprawdzić.

Jak zrobić masę papierową? Łatwy przepis krok po kroku

Jeżeli ktoś zastanawia się, jak się robi masę papierową, nie musi się niczego obawiać. Potrzebny będzie papier, woda zimna, woda ciepła i mąka. Na ogół wszystko wykonuje się „na oko”. Wszystko bowiem zależne jest od tego, ile ma się papieru. Do wykonania takiej masy najlepiej użyć gazetę, np. dziennik, który ma najlepszy rodzaj papieru. Wodę i mąkę najlepiej dodawać porcjami, wszystko mieszając cały czas. Masa powinna odchodzić od naczynia, a do tego powinna bez problemu się przyklejać, jak również być gumowa dotyku. Nawet po wyschnięciu sama masa nie powinna się kruszyć, dlatego należy uważać z dodawaniem wszystkich składników.

Jak zrobić masę papierową? Papier (gazetę) podrzyj na kawałki, a potem umieść wszystko w naczyniu. Całość należy zalać powolutku wodą, do momentu, aż zrobi się z tego papka. W następnym kroku wszystko należy przełożyć na sito, aby odsączyć całość z wody. Do osobnego naczynia (suchego) należy wsypać mąkę i dolać wody. Na samym początku lepiej dolać mniej wody, ewentualnie później zwiększając jej ilość. Do tego należy dodać papierową papkę. Całość należy wymieszać, aby uzyskać pożądaną masę papierową. Skoro powstała już masa, to czas na to, aby sprawdzić, co można zrobić z masy papierowej?

Co zrobić z masy papierowej razem z dziećmi w domu?

Jeżeli ktoś zastanawia się, co można zrobić z masy papierowej, ten musi wiedzieć, że można wykonać praktycznie wszystko. Jedynym ogranicznikiem jest wyobraźnia oraz umiejętności.

Może to dobry pomysł na to, aby zaprosić dzieci do tego, aby pokazały swój talent. Może same będą chciały wymyślić temat przewodni. W przypadku braku pomysłów, można czerpać inspirację z …pory roku, którą ma się za oknem. Jeżeli za oknem króluje śnieg, to może warto porobić bałwany. Nie jest to trudne, więc nawet najmłodsze maluchy będą w stanie sobie z tym poradzić. Jesienią można pokusić się o wykonanie liści w różnych kształtach. Latem można wyrzeźbić słońce, a wiosną kwiaty.

Jeżeli dziecko nadal pyta, co zrobić z masy papierowej, to z powodzeniem można zaproponować zwierzątka. Nie muszą to być żadne skomplikowane propozycje. Kotek, piesek, a nawet wąż – to chyba takie najprostsze kształty, które można zasugerować maluchom, a nawet osobom dorosłym. W czasie oczekiwania, aż masa papierowa wyschnie – warto zabrać dzieci na dwór i pobawić się na świeżym powietrzu.

Co można zrobić z masy papierowej z przedszkolakami?

Masa papierowa jest dla wszystkich. Nie tylko dla dzieci w domu, ale również do przedszkola. Tam to maluchy poznają różne techniki tworzenia. Można zapytać dzieci, czy wiedzą, jak zrobić masę papierową? Jeżeli nie wiedzą, to warto im pokazać, aby i z taką ciekawostką mogły się zapoznać.

Co można zrobić z masy papierowej z przedszkolakami? Siebie! Tak, dzieci mogą wykonać z masy własne postacie, co na pewno sprawi im ogrom radości. Wszystkie prace na pewno będą bardzo oryginalne, wykonane z prawdziwym zaangażowaniem małych, dziecięcych serduszek.

Jak zrobić masę papierową?

Jak zrobić masę papierową z kolorami?

Już jest wiadome, że jeżeli ktoś zastanawia się, jak zrobić masę papierową, to musi użyć codzienną prasę. Tylko, że jest ona czarno biała lub ma bardzo nieprzyjemne kolory, które nie dodają uroku wykonanym pracom. Jak więc sprawić, aby masa papierowa nabrała koloru? Po wykonaniu rzeźby, całość należy odstawić do gruntownego wyschnięcia – najlepiej koło kaloryfera, na całą noc. Dopiero po 12h można całość pomalować zwykłymi farbkami. Jak więc widać, dzieci będą miały zajęcie przynajmniej dwa dni, jak nie dłużej. Zabawa z masą papierową jest bardzo angażująca. Co można zrobić z masy papierowej? Naprawdę wszystko. Dzieci kochają takie angażujące prace plastyczne, które pozwalają także się nieco ubrudzić.

 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Tips & Tricks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Dzień Mamy: co kupić mamie, która ma wszystko?

Dzień Mamy to wyjątkowa okazja, kiedy celebrowane są matczyne miłość, poświęcenie i wsparc…