Home Lifestyle Jak wyjść z friendzone?

Jak wyjść z friendzone?

12 min czytania
0
0
842
Dowiedz się, jak wyjść z friendzone!

O tym, że relacja między kobietą a mężczyzną zmieniła się we friendzone, można mówić, jeśli jedna strona boi przyznać się do swoich uczuć. To typowy scenariusz w sytuacji, gdy dotychczasowe emocje przerodziły się w coś więcej. Jednak tego rodzaju schemat znajomości wraz z upływem czasu może być coraz bardziej uciążliwy. Jak wyjść z friendzone? W poniższym artykule wskażemy na parę istotnych kroków, które pomogą uporać się z tą sytuacją.

Friendzone – czym jest i jak go rozpoznać?

Friendzone to w najprostszym rozumieniu platoniczna miłość bez wzajemności. Polega na tym, że jedna osoba traktuje drugą stronę wyłącznie jako przyjaciela i nie uznaje jego zalotów. W tego typu relacjach kobiety i mężczyźni często spędzają czas w swoim towarzystwie, dzielą się codziennością, opowiadają ciekawe historie z życia, a nawet udzielają porad w sprawach sercowych. Coś, co odróżnia taką znajomość od pozostałych, to m.in. brak kontaktu fizycznego. Nie zmienia to jednak faktu, że w oczach innych osób tego rodzaju więź traktowana jest jak normalny związek.

Po czym poznać, że zwykła przyjaźń przeradza się w friendzone? Pod tym hasłem kryją się różne sytuacje, jednak najczęściej mówi się o nim, gdy:

  • jedna strona nie zdradza swoich uczuć, a druga osoba zdaje się nie zauważać miłości skrywanej przez kogoś bliskiego,
  • ktoś przewiduje, że ze strony przyjaciela pojawiają się nadzieje na większą zażyłość relacji, ale stara się to ignorować, wykluczać wyznanie miłości i eliminować seksualne napięcie,
  • z jednej strony wysyłane są drugiej osobie sprzeczne sygnały, które dają nadzieje na coś więcej, mimo że w rzeczywistości nic z tego nie wyjdzie,
  • pojawiają się nadzieje na związek, a druga strona zaczyna opowiadać o własnych miłosnych podojach, nie szuka żadnego kontaktu fizycznego i nie wychodzi z inicjatywą.

Friendzone - czym jest i jak z niego wyjść? Sprawdź!

Jak wyjść z friendzone? Najpierw poznaj jego przyczyny!

Tkwienie w relacji friendzone nie jest wygodne dla kogoś, kto liczy na odwzajemnione uczucia. Sytuacji nie ułatwia też postrzeganie danej osoby wyłącznie w kategorii dobrego przyjaciela. Dlaczego dzieje się tak, że w pewnym momencie drugiej stronie zaczyna zależeć bardziej? Za co można kochać drugą osobę? Jednym z powodów może być zbyt niska pewność siebie. Dla przyszłego partnera istotne jest, aby jego dziewczyna była świadoma swojej atrakcyjności, miała poczucie humoru. Często liczy się to, czy potrafi flirtować i inicjować kontakt fizyczny. Niskie poczucie własnej wartości sprawia też, że przyjaciel może nie dostrzegać czyichś chęci na związek. Dla kogoś, kto obawia się poważnych relacji, wejście w friendzone będzie bezpiecznym i dobrym rozwiązaniem. Zdarza się również, że obiektem westchnień staje się osoba, która jest obecnie w związku z kimś innym. Nie ma więc u niej pociągu seksualnego, a ponadto nie dopuszcza do siebie uczuć, które skłoniłyby do zdrady lub porzucenia obecnego partnera.

Przeczytaj także: https://kobietanaczasie.pl/jak-podniesc-samoocene/.

Jak wyjść z friendzone krok po kroku – przydatne wskazówki

Zdarza się, że przez dłuższy czas emocje kobiety lub mężczyzny ulegają zmianie, co jest wyraźną oznaką wchodzenia w friendzone. Wrażenie staje się tym bardziej odczuwalne, gdy nastąpi większe zainteresowanie tą osobą, z która od zawsze pozostawało się w przyjacielskich stosunkach. Poniżej przedstawiamy zestawienie możliwych rozwiązań, które

Jak wyjść z friendzone? Poznaj skuteczne sposoby!

Weryfikacja uczuć – pierwszy i ważny krok

Uczucia w relacjach damsko-męskich bywają zmienne. Dlatego też przed podejmowaniem jakichkolwiek decyzji, dobrze jest utwierdzić się we własnych emocjach. Jeden niewłaściwy krok może doprowadzić do zniszczenia przyjaźni i dlatego należy porządnie przeanalizować zachowanie drugiej osoby. O dalszym powodzeniu relacji świadczy nie tylko inteligencja emocjonalna. Wystarczy uzmysłowienie sobie, jak ona wygląda naszej strony, czy warto się angażować, czy lepiej będzie odpuścić.

Szczera rozmowa to podstawa

Szczerość jest podstawą budowania każdej relacji i dlatego stanowi jeden z ważniejszych elementów przyjaźni. Przyjaciółka, czy przyjaciel, mogą dowiedzieć się o uczuciach w taki sposób, aby nikomu przy tym nie zaszkodzić. Jednocześnie warto zdobyć się na szczerość, gdy tkwienie w tego rodzaju relacji staje się coraz trudniejsze, powoduje gorsze samopoczucie i widoczne spadki nastroju. Z tego względu druga osoba prędzej czy później powinna dowiedzieć się o prawdziwych uczuciach i ustosunkować się do nich. Jeśli w głowie krążą pytania typu „czy on mnie kocha”, szczera rozmowa może rozwiać te wątpliwości. Być może będzie to dobry krok, aby wspólnie zadecydować o przyszłości relacji.

Zachowanie odpowiedniego dystansu

Jak wyjść z friendzone, jeśli jesteś na każde zawołanie? W takiej sytuacji musisz walczyć z chęcią ciągłych rozmów i częstego kontaktu. Czasowe ochłodzenie relacji i mniej czasu na wspólne spotkania zweryfikuje przyjaźń i to, czy możliwa będzie większa chemia między parą przyjaciół. W tym czasie dobrze jest znaleźć sobie jakieś nowe zajęcie, które skutecznie odciągnie myśli od relacji. Większy dystans ułatwi również uporządkowanie wszystkich spraw w głowie i dochodzenie do pewnych wniosków. Być może nawet druga strona zdąży w tym czasie zatęsknić, a co za tym idzie – sama zacznie się starać i zabiegać o kontakt!

Jak wyjść z friendzone? Zerwanie kontaktu jest skuteczne!

Mimo że ten radykalny sposób brzmi dramatycznie, zerwanie kontaktu z drugą osobą może być w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem. Tkwienie w relacji, w której tracisz czas i starasz się o kogoś, kto wykazuje brak zainteresowania, może być krzywdzące. Ponadto dłuższe przebywanie w relacji friendzone z czasem staje się coraz bardziej toksyczne dla obu stron. Z tego względu właściwym krokiem będzie całkowite odcięcie się od drugiej osoby. W takiej sytuacji zachowaj spokój, skup się na sobie i zadbaj o zdrowie psychiczne! Pod żadnym pozorem nie okazuj przyjacielowi swojego cierpienia i wykorzystaj wolny czas na poznawanie nowych ludzi i doświadczanie ciekawych przeżyć. Warto postawić też na częstsze wychodzenie z domu a także realizowanie marzeń, czy pasji!

Dowiedz się również, co można zaradzić na kłótnie w związku.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Jak upiąć włosy do ramion na co dzień – fryzury włosy półdługie!

Posiadaczki średniej długości włosów do ramion zapewne niejednokrotnie zastanawiały się, j…