Home Zdrowie i Uroda Jak wygląda wizyta u flebologa?

Jak wygląda wizyta u flebologa?

5 min czytania
0
0
901
flebolog medispace warszawa

Do każdej wizyty lekarskiej powinniśmy się dobrze przygotować. Nie ma tutaj znaczenia to, czy jest to nasza pierwsza wizyta – czy udajemy się tam po raz kolejny. Chcemy przecież, aby specjalista posiadał jak najlepszy obraz problemu i mógł skutecznie nas zdiagnozować. Dlatego też warto wcześniej spisać sobie na kartce odczuwane objawy i stworzyć listę pytań, które chcemy zadać. Dobrze byłoby, gdybyśmy posiadali także aktualne badania krwi i wiedzieli, które leki obecnie przyjmujemy i po co. Dzięki temu nasza wizyta przebiegnie sprawniej i nie będziemy tracić czasu na wymyślanie pytań na bieżąco – unikniemy też ryzyka pominięcia ważnych dla nas kwestii.

Tak właśnie powinniśmy przygotować się także do spotkania z flebologiem. Czym zajmuje się ten specjalista? Jego dziedziną są choroby żył i możemy z jego pomocą wyleczyć zarówno te mniej groźne dolegliwości, takie jak żylaki – jak i bardzo poważną i niebezpieczną zakrzepicę żył głębokich. Aby jednak w ogóle udać się do tego specjalisty – musimy mieć konkretny powód.

Co powinno skłonić nas do wizyty u flebologa?

Nasz niepokój powinny wywołać wszelkie problemy związane z żyłami. Kobiety najczęściej zapisują się do flebologa w momencie, gdy zauważą u siebie widoczne naczynia krwionośne na nogach. Są one niestety powszechnie spotykane i stanowią duży problem wśród Polek. Musimy udać się do gabinetu także w momencie, gdy czujemy ból nóg – może on być związany z obrzękiem i zasinieniem. Choć objawy te wydają się raczej nieszkodliwe – prawda jest zupełnie inna.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że bardzo wiele chorób żylnych to choroby, które nie dają o sobie znać do momentu, gdy są już bardzo mocno rozwinięte. To właśnie niewielki ból, opuchlizna i “pajączki” powinny skłonić nas do szybkiego udania się do flebologa. Na pewno warto tutaj zareagować pochopnie i się pomylić – niż nie zrobić nic i potem przez lata walczyć z konsekwencjami takich zaniedbań. Możemy oczywiście umówić się także bez żadnego powodu – profilaktyka jest bardzo istotna, w szczególności u osób znajdujących się w grupie ryzyka. Są to palacze, osoby starsze i posiadające konkretną historię chorób w rodzinie.

Przebieg wizyty

Podczas takiej wizyty flebolog na pewno zada nam wiele osobistych pytań – dotyczących naszych nałogów, wspomnianych już chorób rodzinnych i stylu życia. Musimy na wszystko odpowiadać szczerze i niczego nie pomijać – każda informacja może okazać się ważna. Być może zleci on wykonanie większej ilości badań albo przeprowadzi niektóre z nich od razu.

W Warszawie, niezależnie od dzielnicy, w której mieszkasz, polecamy Centrum Medyczne Medispace. Pracują tam specjaliści, którzy mają olbrzymie doświadczenie w leczeniu chorób żył.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Precyzyjne szczotkowanie zębów dzięki technologii magnetycznej szczoteczek Oral-B iO

Technologia magnetyczna w szczoteczkach do zębów to niezwykle innowacyjne rozwiązanie, któ…