Home Artykuły sponsorowane Jak wybrać odpowiedni basen dla dziecka? Najlepsze baseny dla dzieci i zalecenia dotyczące wyboru

Jak wybrać odpowiedni basen dla dziecka? Najlepsze baseny dla dzieci i zalecenia dotyczące wyboru

8 min czytania
0
0
342
Dmuchane baseny dla dzieci

Posiadanie własnego basenu pozwala na pływanie w dowolnym momencie i cieszenie się wszystkimi przyjemnościami kąpieli. Jednak wśród szerokiego asortymentu dostępnych basenów nie wszystkie modele są odpowiednie dla dzieci. W tym artykule opowiemy, jakie istnieją baseny dla dzieci do ogrodu, opiszemy ich różnice i zalety, a także pomożemy w wyborze odpowiedniego rozwiązania dla Twojego dziecka.

Dmuchane baseny dla dzieci

Baseny dmuchane cieszą się dużą popularnością ze względu na takie zalety jak:

 • Mobilność dzięki niewielkiej wadze i kompaktowym wymiarom po złożeniu
 • Łatwy montaż

Basen dmuchany można zabrać ze sobą na wycieczkę nad rzekę lub morze, a także szybko zamontować w ogródku lub na trawniku domku letniskowego. Dmuchany wyrób może być również wykorzystywany jako kojec po napełnianiu go piłeczkami.

Baseny dmuchane wykonane są ze wzmocnionego winylu, a brzegi wytrzymują ciężar dziecka i nie uginają się, ale jednocześnie są mocne i wytrzymałe.

Użyj pompy, aby napompować wyrób. Nie zapomnij zabrać ze sobą tego urządzenia w podróż. Pompa sprzedawana jest osobno.

Baseny stelażowe dla dzieci

Konstrukcja basenów stelażowych składa się ze stalowego stelaża z powłoką antykorozyjną oraz wzmocnionej niecki z PVC, która charakteryzuje się podwyższoną odpornością na naciski mechaniczne, promieniowanie ultrafioletowe oraz wilgoć.

Baseny stelażowe są bardziej wytrzymałe i trwalsze niż modele nadmuchiwane, ale nie są tak mobilne.

Montaż basenu stelażowego nie wymaga dodatkowych narzędzi i jest łatwo wykonywany nawet w pojedynkę. Wraz z basenem stelażowym zestaw zawiera szczegółową i zrozumiałą instrukcję montażu wyrobu.

Po rozłożeniu basen stelażowy nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu jest wygodny w przechowywaniu.

Baseny stelażowe dla dzieci

Jaki basen dla dzieci wybrać?

Należy brać pod uwagę wiek i wzrost dziecka. Dla każdej kategorii wiekowej należy wybierać baseny o różnej wysokości brzegów. W ofercie basenów dla dzieci Bestway znajdują się modele o wysokości brzegu 30 cm, dzięki czemu można wybrać opcję dla dziecka w każdym wieku.

Podaliśmy orientacyjne liczby, ale dla każdego dziecka należy brać pod uwagę jego wzrost i wysokość brzegów:

 • Od 25 cm – dla dwulatków i starszych
 • Do 60 cm – dla przedszkolaków
 • Od 60 cm – dla dzieci w wieku szkolnym
 • Dla nastolatków w wieku powyżej 12 lat odpowiednie są baseny typu rodzinnego, w których dziecko może się kąpać z dorosłymi lub pod ich opieką.

Dzieci będą również zainteresowane wyrobami o pięknej i jasnej kolorystyce, na przykład w postaci jagód lub lodów.

Jaki basen dla dzieci wybrać?

Wybierz basen z daszkiem, jeśli planujesz, że dziecko będzie się kąpało przez kilka godzin. Daszek ochroni delikatną skórę dziecka przed poparzeniem słonecznym oraz sprawi, że kąpiel będzie bezpieczna i komfortowa.

Zwracaj uwagę na dno wyrobu:

 • Miękkie dno jest odpowiednie dla najmniejszych użytkowników, ponieważ jest stabilne i bezpieczne.
 • Sztywne dno jest idealne dla starszego dziecka, ponieważ nie będzie przeszkadzało w aktywnym ruchu i zabawach.

Jeśli basen typu rodzinnego będzie używany przez cały sezon, a woda w nim nie będzie spuszczana, wybierz wyrób z filtrem. Dzięki temu zadbasz o to, aby Twoje dziecko pływało w czystej wodzie bez zanieczyszczeń i szkodliwych mikroorganizmów.

Kupując basen, należy zwracać uwagę na spoiny wyrobu. Wypierające spoiny mogą zranić skórę dziecka. Polecamy również sprawdzenie basenu pod kątem przebić. Do każdego modelu dołączona jest instrukcja, którą należy uważnie przeczytać.

Jaki basen dla dziecka?

Zalecenia dotyczące obsługi basenu dla dzieci

 • Przed montażem wyrobu wyczyść miejsce, w którym umieścisz basen. Powierzchnia powinna być wolna od kamieni, gałęzi i innych zanieczyszczeń, które mogłyby uszkodzić nieckę.
 • Możesz umieścić pod basenem matę z grubego materiału, aby uzyskać dodatkową wytrzymałość.
 • Zapewnij dogodne miejsce do spuszczania wody.
 • Zalecane jest, aby basen znajdował się w dobrze oświetlonym miejscu. W ten sposób woda zawsze będzie ciepła i nie będzie stygła. Nie polecamy kąpieli w wodzie o temperaturze poniżej +24°C. Można dokonywać pomiaru temperatury wody za pomocą termometru.

Wybieraj basen, biorąc pod uwagę nasze zalecenia, a Twoje dziecko otrzyma nie tylko pozytywne emocje i żywe wspomnienia letnich wakacji, ale także korzyści płynące z kąpieli. Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, sprawdź asortyment basenów dla dzieci oferowany na stronie www.aquamonkey.pl.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…