Home Artykuły sponsorowane Jak wybrać baterię łazienkową?

Jak wybrać baterię łazienkową?

10 min czytania
0
0
736

Rodzajów baterii łazienkowych jest naprawdę wiele – czekają na nas i te ścienne, i podtynkowe, jednouchwytowe lub dwuuchwytowe, te przeznaczone do wanien, pryszniców czy bidetów. Jak widać, wybór odpowiedniej z nich może być naprawdę trudnym zdaniem, jednak dzisiaj podpowiemy Wam, na co trzeba zwrócić uwagę, gdy wybieramy baterię łazienkową.

1. Bateria jest istotniejsza, niż się wydaje

Baterie łazienkowe, podobnie jak inne, niewielkie elementy wyposażenia naszego domu czy mieszkania, często kupujemy na samym końcu prac wykończeniowych czy remontowych. W końcu wcześniej, w samej łazience, jest wiele innych, znacznie ważniejszych elementów do zakupu – kafelki, wanna, kabina prysznicowa, meble łazienkowe, pralka, umywalka czy toaleta. Gdy jesteśmy na etapie zakupu m.in. odpowiedniej baterii łazienkowej, możemy być już po prostu zmęczeni, a najbardziej zależy nam na tym, żeby prace szybko doprowadzić do szczęśliwego końca. Z tego powodu czasem nie zwracamy dużej uwagi na to, jaką baterię kupujemy – ważne, aby była i to już najlepiej szybko zamontowana.

To wielki błąd, bowiem tak niewielka rzecz, jak bateria łazienkowa, może doprowadzić do wielu siwych włosów na naszych skroniach, a to wszystko przez nerwy czy stres. Kapiąca woda czy nieodpowiednia regulacja, która sprawia, że woda jest albo lodowata, albo gorąca, bez niczego pomiędzy potrafi skutecznie uprzykrzyć nam każdy wieczór i poranek. Dodatkowo, jeżeli zdecydujemy się na mało ekologiczne rozwiązanie, może ona generować większe koszta, niż przypuszczaliśmy. Dlatego, niezależnie od tego, czy mamy na to ochotę, czy nie, nad kupnem baterii łazienkowej powinniśmy się mocno zastanowić.

2. Dostosowanie baterii łazienkowej

Bateria nie jest czymś, co wymieniamy często. Z tego powodu – jeżeli nie planujemy właśnie remontu – powinniśmy dostosować baterię łazienkową do obecnej aranżacji tego pomieszczenia w naszym domu lub mieszkaniu. Dopasowanie – pod kątem wizualnym – zarówno do płytek, jak i np. samej umywalki, to naprawdę ważny aspekt.

Pamiętajmy jednak o tym, że bateria musi być dopasowana również pod kątem swojej wielkości i kąta nachylenia wylewki. W innym przypadku może okazać się, że woda niemal zawsze wylewa się z naszej umywalki, gdy niepostrzeżenie uruchomimy zbyt duży strumień wody. Dodatkowo pamiętajmy o odpowiednich funkcjach baterii, zwłaszcza w przypadku tych wannowych, gdzie – przez nasze niedopatrzenie – może zabraknąć obecności słuchawki prysznicowej.

Jeżeli kupujemy kilka baterii – jedną do wanny, jedną do umywalki a kolejną do bidetu – warto wybrać modele z jednej serii, dzięki czemu wszystko będzie spójne wizualnie, co na pewno doda uroku naszej łazience.

3. Liczy się nie tylko wygląd

Niezależnie od tego, gdzie będziemy poszukiwać baterii łazienkowych, czeka na nas ich ogromny wybór. Popularny sklep budowlany Mateomarket w swojej ofercie posiada setki baterii – wybór odpowiedniej, pod samym kątem estetycznym, może być już sporym wyzwaniem. W końcu czekają na nas różne kształty, kolory czy materiały, z których baterie zostały wykonane, dodatkowo część z nich będzie nowoczesna, inne natomiast będą stylizowane na produkty retro. W tym wypadku radzimy spójność z tym, co znajduje się już w naszej łazience – jeżeli jest ona nowoczesna, same baterie również powinny takie być, i odwrotnie, w łazienkach w stylu retro stawiajmy na baterie łazienkowe w stylu retro i nie eksperymentujmy.

Pamiętajmy jednak, że wygląda to nie wszystko. Mówiąc jednak dokładniej – znacznie ważniejsze są kwestie techniczne, o których niestety często zapominamy. Gdy decydujemy się na baterię dwuuchwytową, pamiętajmy, że – pomimo że nam się podoba – będzie ona sprawiała, że zużycie wody będzie większe niż w przypadku baterii jednouchwytowej, a do tego regulacja odpowiedniej temperatury wody będzie znacznie trudniejsza, niż w przypadku baterii jednouchwytowej. Zastanówmy się więc, czy warto?

Dodatkowo zwracajmy uwagę na dodatkowe funkcje i możliwości baterii łazienkowych. Jedną z nich jest np. perlator – dzięki niemu woda zostaje odpowiednio napowietrzona, dzięki czemu zużywamy jej znacznie mniej. To znakomita inwestycja, która szybko się zwrócić, jednak musimy wiedzieć, że taka opcja jest dostępna i szukać modeli, które nam ją zaoferują.

Część z baterii posiada również funkcję termostatu – dzięki temu nie będziemy stale musieli martwić się tym, aby ustawić naszą ulubioną temperaturę wody za każdym razem, gdy odkręcamy wodę. Wielu klientów decyduje się również na modele z blokadą termiczną – ta znów idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy obawiamy się, że w pewnym momencie z baterii popłynie zdecydowanie za gorąca woda. Opcja ta oczywiście idealnie sprawdzi się, gdy posiadamy małe dzieci lub w domu mieszkają osoby starsze, które mogą odkręcić gorącą zamiast zimną wody, nawet o tym nie wiedząc.

W przypadku posiadania małych dzieci warto rozważyć również baterię z czujnikiem ruchu – dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się tego, że nasze dziecko po prostu zapomni zakręcić wody, gdy np. będzie spieszyło się rano do szkoły. Proste, dostępne dla każdego, a jakże przydatne rozwiązanie.

4. Jakość i gwarancja

Na koniec pamiętajmy o tym, by stawiać na produkty znanych marek. Dzięki temu mamy pewność, że produkty będą trwałe. Z jednej strony radzimy zwracać uwagę na gwarancję – im dłuższa, tym lepsza, dodatkowo warto sprawdzać również opinię o poszczególnych markach , jeżeli nie jesteśmy pewni, czy warto kupić ich produkty. Wyznacznikiem może być również cena – im wyższa, tym wyższa jakość produktów – w niektórych przypadkach jednak możemy przepłacić za markę, a tego zapewne nie chcemy.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Jak wybrać najlepszą szczoteczkę soniczną dla swoich potrzeb?

Szczoteczka soniczna, jeśli będzie dobrze dobrana, może służyć nie jednemu, ale wszystkim …