Home Artykuły sponsorowane Jak przygotować się na depilacje woskiem okolic bikini?

Jak przygotować się na depilacje woskiem okolic bikini?

5 min czytania
0
0
735

Przed wykonaniem pierwszej depilacji bikini warto zapoznać się z pewnymi wskazówkami, które pomogą odpowiednio przygotować skórę do zabiegu. Kilka prostych czynności sprawi, że zminimalizujesz ryzyko wystąpienia podrażnień. Właściwe przygotowanie okolic intymnych pozwoli uzyskać najbardziej zadowalający efekt.

Dlaczego warto wybrać depilację woskiem?

O wyższości wosku nad innymi metodami depilacji można mówić godzinami, jednak my przedstawimy dwie największego jego zalety. Pierwsza z nich to niesamowity efekt, który otrzymujesz już w kilka chwil. Depilacja woskiem wykonywana przez profesjonalną kosmetyczkę trwa naprawdę od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od depilowanego obszaru. To niewiele czasu, jaki trzeba poświęcić, aby mieć gładkie ciało na ponad 3 tygodnie. Druga ogromna zaleta tego zabiegu, to osłabiające się mieszki włosowe, które z czasem skutkują wolniej odrastającymi, mniej zauważalnymi włoskami. Już po kilku miesiącach regularnych depilacji zobaczysz różnicę!

Depilacja woskiem bikini – jak się przygotować?

Długość włosków

Aby skutecznie usunąć wszystkie włoski, ich długość powinna mieć minimum 0,5 cm. W innym wypadku zabieg może nie przynieść zadowalających efektów. Z drugiej jednak strony, zbyt długie włosy (powyżej 1 cm) również sprawiają kłopot, ponieważ zwiększają dyskomfort zabiegu. Okolica miejsc intymnych jest niezwykle delikatna, dlatego warto zrobić wszystko, aby zmniejszyć ryzyko podrażnień, zwłaszcza przed pierwszym zabiegiem.

Zwróć uwagę na swoją bieliznę

Depilacja woskiem bikini nie wymaga szczególnych przygotowań jednak lepiej zapobiegać podrażnieniom niż później je leczyć. Po zabiegu ważne jest, aby wybrać przewiewną bieliznę, która nie będzie zawierała drażniących dla skóry ozdobnych elementów. Najlepiej założyć majtki wykonane z oddychającej bawełny, które poprzez swoje właściwości wspomogą proces regeneracji skóry.

Unikaj podrażnień

Kilka dni przed depilacją należy unikać używania drażniących kosmetyków, zawierających kwasy lub peelingów mechanicznych. Wszystko po to, aby skóra podczas nakładania i zrywania wosku nie była uszkodzona czy też zaogniona. Uszkodzony naskórek może spotęgować uczucie dyskomfortu lub spowodować podrażnienia. Jeżeli na skórze występują już drobne strupki, czy delikatne pieprzyki, to podczas zabiegu kosmetyczka naklei na ten obszar mały plaster, aby nie naruszyć tego miejsca.

Wybierz odpowiedni termin

Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na depilację woskiem. Jeżeli tego samego dnia po zabiegu lub dzień później planujesz ważne wyjście, to może lepiej przełożyć wizytę w salonie na inny termin. Depilacja woskiem u niektórych osób może wywołać zaczerwienienie skóry i dyskomfort, utrzymujący się przez kilka dni. Takie zjawisko ma miejsce zwłaszcza przy pierwszym zabiegu, każda kolejna depilacja zwiększa tolerancję skóry na usuwanie włosków woskiem.

W Time for Wax nie musisz umawiać się na konkretny termin. Wybierz najbardziej komfortowy dla siebie moment i skorzystaj z dostępnych pakietów.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

5 korzyści wynikających z codziennego stosowania sonicznej szczoteczki do zębów

Jesteś użytkownikiem szczoteczki manualnej lub rotacyjnej i zastanawiasz się, czy warto si…