Home Artykuły sponsorowane Jak dobrać soczewki kontaktowe do wady wzroku?

Jak dobrać soczewki kontaktowe do wady wzroku?

8 min czytania
0
0
1,730
Jak dobrać soczewki kontaktowe do wady wzroku

Wiele osób pragnie cieszyć się soczewkami kontaktowymi  z różnych powodów. Jedni chcą w piękne, ciepłe dni korzystać z okularów przeciwsłonecznych, drudzy mogli by swobodnie uprawiać wszelkiego rodzaju sporty,  inni zaś marzą o zmianie koloru oczu. 

Dla każdego z nich jest złoty środek, a mianowicie – soczewki kontaktowe.  Z pośród szerokiej gamy produktów ciężko jednak wybrać te odpowiednie. Poniżej dowiesz się od czego należy zacząć zakup soczewek.

Aby wybrać odpowiednie soczewki, należy w pierwszej kolejności udać się do okulisty lub optometrysty w celu wykonania bezbolesnego badania wzroku. Specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad, sprawdzi jakie są Twoje indywidualne wskazania i przeciwwskazania. Jednocześnie pomoże Ci dobrać soczewki kontaktowe do wady wzroku, oceni jaką potrzebujesz średnicę soczewki i zmierzy promień krzywizny. Następnie sprawdzi czy dobrana soczewka dobrze leży na oku. Jest to niezwykle istotne, gdyż noszenie źle dobranych soczewek lub używanie kupionych bez badania prowadzi do pogorszenia wzroku, infekcji i ucisku rogówki.

W trakcie wizyty specjalista zadba o to, by nauczyć Cię zakładania i zdejmowania soczewek.

Po otrzymaniu wszelkich wskazówek i recepty na soczewki od okulisty, zostaje już tylko złożyć zamówienie na swoje pierwsze soczewki.

Na rynki istnieje wiele firm, które posiadają w swoim asortymencie sporo różnych szkieł kontaktowych. Wśród nich znajdziesz soczewki korekcyjne, których celem jest poprawa wzroku. Jeśli chcesz zastąpić okulary lub zmienić swój kolor oczu wystarczy spośród wielu wybrać odpowiednie soczewki, a do wyboru jest kilka opcji.

Mianowicie:

Soczewki jednodniowe są bardzo wygodne z wielu względów. Ich główną zaletą jest sterylność – zakładasz soczewki tylko jednorazowo, a po zdjęciu wyrzucasz je do kosza. Oznacza to, że nosić można jedną parę maksymalnie przez jeden dzień. Cenione są również za swą delikatność, gdyż są dużo cieńsze od soczewek wielokrotnego użytku. Posiadają znacznie większe nawilżenie, dzięki czemu nie ma uczucia suchego oka. Nieodłomną zaletą jest także brak konieczności higienicznego przechowywania w pojemniczku i kupowania płynów pielęgnujących. Są też najlepszym rozwiązaniem, w przypadku gdy nie chcesz nosić soczewek codziennie, jak również gdy uprawiasz sport. 

Najbardziej popularne są szkła wielokrotnego użytku gdyż można je nosić tak długo, jak ich specyfikacja. Trzeba liczyć się z tym, że wymagają codziennie starannej pielęgnacji i higieny z użyciem specjalnych pojemniczków na soczewki i płynów. Posiadają datę ważności, po której bezkompromisowo należy wymieniać je na nowe. 

 Soczewki dwutygodniowe nadają się doskonałe dla osób, które chcą nosić szkła kontaktowe okresowo, naprzemiennie z okularami. Są stworzone z myślą o tych, które pragną większej wygody, na przykład w przypadku  wyjazdu na dwutygodniowy urlop lub obóz sportowy. Po dwóch tygodniach należy je wyrzucić.

 Soczewki miesięczne są najczęściej wybierane przez stałych użytkowników soczewek ponieważ można z nich korzystać aż cały miesiąc, jednakże one również wymagają starannego, higienicznego przechowywania w pojemniczkach z płynem do soczewek oraz comiesięcznej wymiany na nowe.  

Soczewki kwartalne wymienia się co trzy miesiące, trzeba obowiązkowo codziennie po ściągnięciu je czyścić, w przeciwnym razie może to doprowadzić do nagromadzonia wielu bakterii i  powstawania osadu białkowego.  Jeśli pojawią się takie dolegliwości oka to należy niezwłocznie użyć kropli nawilżających by jak najszybciej oczyścić oczy. 

Jeśli marzysz o zmianie koloru oczu to soczewki kontaktowe zostały stworzone właśnie dla Ciebie. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią dla siebie barwę i wykorzystasz je na imprezie, czy spotkaniu, a taką zmianą z pewnością zaskoczysz znajomych!  Soczewki kolorowe są nieozdownym elementem na Halloween, jednakże w codziennym użytkowaniu mogą również podkreślić Twoją naturalną barwę tęczówki. Pamiętaj jednocześnie o tym, że jeśli masz wadę wzroku to należy zakupić soczewki kolorowe z odpowiednimi mocami. 

Niezależnie od tego, jaki rodzaj soczewek wybierzesz pamietaj, że każde z nich zapewnią Ci niewiarygodnie wielką swobodę ruchu. Nawet jeśli nie masz wady wzroku możesz cieszyć się szkłami kolorowymi. Jeśli planujesz zmienić swój wygląd na wiosnę to z soczewkami kontaktowymi z pewnością Ci się to uda. 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Jak wybrać najlepszą szczoteczkę soniczną dla swoich potrzeb?

Szczoteczka soniczna, jeśli będzie dobrze dobrana, może służyć nie jednemu, ale wszystkim …