Home Artykuły sponsorowane Jak powinno się dbać o drewnianą podłogę? Kilka wskazówek

Jak powinno się dbać o drewnianą podłogę? Kilka wskazówek

5 min czytania
1
0
1,707
Jak dbać o drewnianą podłogę

Piękne, drewniane podłogi są ponadczasową ozdobą Twojego domu. Niestety, aby tak było należy odpowiednio o nie dbać. Dzięki temu będą cieszyć oko przez wiele lat. Jak myć i dbać o drewnianą podłogę, aby jak najdłużej dobrze wyglądała? Przedstawiamy kilka trików, które mogą Ci w tym pomóc.

Zadbaj o zabezpieczenie podłóg

Do pielęgnacji używaj tylko środków dedykowanych do drewnianych podłóg. Zrezygnuj z uniwersalnych płynów – mogą one naruszać powłokę zabezpieczającą drewno i doprowadzić do szybszego niszczenia się tego elementu wystroju. Nie chodź w domu w butach na obcasie oraz zwróć uwagę na zwierzęta, które swoimi pazurami mogą naruszać strukturę drewna. Do mebli stosuj przezroczyste maty ochronne.

Dostosuj sprzęt do sprzątania

Jeżeli chcesz, aby Twoja podłoga wyglądała nieskazitelnie, koniecznie musisz zadbać o to, aby akcesoria, które wykorzystujesz do sprzątania, były dostosowane do drewna. Zrezygnuj z mopów sznurkowych, które mają wpływ na nadmierne zbieranie się wody. Aby efektywnie sprzątać i nie narażać podłogi na uszkodzenia, wybierz płaski mop, który zapobiegnie powstawaniu wilgoci. Innym rozwiązaniem jest mop parowy, dzięki któremu nie tylko umyjesz drewno, ale również usuniesz większość bakterii i wirusów. Pamiętaj również o tym, że posiadając drewnianą podłogę, musisz zaopatrzyć odkurzacz w zakończoną miękkim włosiem szczotkę, aby na jej powierzchni nie powstawały rysy. Jeżeli szukasz akcesoriów do sprzątania, które z powodzeniem możesz użyć w przypadku parkietu, koniecznie zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie https://www.leifheitsklep.pl/.

Odpowiednie warunki

Na to, jak długo Twoja drewniana podłoga pozostanie w dobrym stanie, ma wpływ również temperatura oraz wilgotność powietrza. Jeżeli parametry te będą zbyt niskie dojdzie do powstawania szpar między poszczególnymi deskami. Natomiast w przypadku zbyt wysokich – podłoga będzie pęcznieć i odklejać się. Aby skutecznie kontrolować te wskaźniki, warto wyposażyć się w higrometr z termometrem. Jeżeli zauważysz utrzymujące się nieprawidłowości, koniecznie pomyśl o zakupie nawilżacza lub pochłaniacza wilgoci, które pozwolą Ci na wyrównanie wilgotności w domu.

Wykorzystanie odpowiednich środków oraz sprzętu, a także przystosowanie warunków panujących w domu do takich, jakie są optymalne dla drewna, mogą wydłużyć satysfakcjonujące użytkowanie podłogi.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

1 Komentarz

  1. Wszystko o podłogach

    23 sierpnia, 2021 at 11:08 am

    Mop parowy jest świetnym rozwiązaniem do podłóg drewnianych. Najlepiej kupić taki z dodatkowymi końcówkami do czyszczenia zakamarków co bardzo ułatwia sprzątanie. Sprawdza się też przy sprzątaniu sierści po zwierzakach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

5 korzyści wynikających z codziennego stosowania sonicznej szczoteczki do zębów

Jesteś użytkownikiem szczoteczki manualnej lub rotacyjnej i zastanawiasz się, czy warto si…