Home Lifestyle Jak być bardziej eko?

Jak być bardziej eko?

7 min czytania
0
0
1,835
jak być bardziej eko

Wielu osobom wydaje się, że bycie eko jest trudne, a dodatkowo kosztowne. Nic bardziej mylnego! Wystarczą chęci i kilka zmian w codziennym życiu, aby sprzyjać środowisku naturalnemu. Jak być bardziej eko? Poniżej przedstawiam kilka prostych kroków do wykorzystania na co dzień.

Jak być bardziej eko?

Jeśli zastanawiasz się, jak być bardziej eko, wystarczy że zaczniesz wprowadzać do swojego życia kilka poniższych zasad. To będzie dobry początek.

Używaj materiałowej torby na zakupy

Banalne, prawda? Ale przyznaj, jak często nie zabierasz ze sobą takiej materiałowej torby i kupujesz kolejną foliową reklamówkę, która następnie ląduje w koszu na śmieci? Zawsze miej na zakupach ekologiczną torbę, z której możesz korzystać przez długi czas. Bycie eko jest w modzie – można znaleźć mnóstwo wzorów takich toreb. Torba bawełniana (na przykład od polskiego producenta: https://www.natura.slupsk.pl/) zawsze przyda się pod ręką.

Odłączaj urządzenia z prądu na noc

Jak być eko? Wyłączaj na noc sprzęty elektroniczne z prądu. To, że telewizor nie jest włączony, nie oznacza, że przestaje pobierać prąd! Wręcz przeciwnie! Tryb czuwania urządzeń rtv i agd jest bardzo podstępny.  Oszczędzanie energii elektrycznej może też mieć formę wymiany żarówek na te bardziej energooszczędne.

Kupowanie e-booków

Dzięki temu nie będziesz wpływać na powiększanie wycinki lasów. W dobie dzisiejszych czasów możesz mieć wszystko w jednym małym urządzeniu, oszczędzając papier! Podobnych przykładów jest więcej, nie tylko dotyczących wycinek lasów.

jak byc eko

Kupuj ekologiczne produkty

Kupowanie produktów ekologicznych, czyli takich, których negatywne oddziaływanie na środowisko jest maksymalnie ograniczone lub całkowicie zlikwidowane to klucz do poprawy kondycji środowiska. Żywność ekologiczna pochodzi z gospodarstw ekologicznych i wytwarzana jest bez udziału nawozów sztucznych, chemicznych środków ochrony roślin oraz antybiotyków. Jak być eko? Kupuj ekologiczne kosmetyki, oraz przybory codziennego użytku (np. drewniana szczoteczka do zębów, ubrania). W sklepach możemy znaleźć takie produkty z odpowiednim oznaczeniem.

Jak być bardziej eko – sprzątanie

Oprócz nawyków dnia codziennego, które możemy w sobie wyrobić, istotny jest też sposób, w jaki sprzątamy nasz dom. Zamiast kupowania gotowych środków czystości warto wypróbować domowe sposoby, jak wykorzystanie cytryny, sody oczyszczonej lub soli.

Jedno pranie i użycie zmywarki

Podczas sprzątania ważne jest minimalne wykorzystanie wody. Pralkę warto zapełnić całą, żeby zminimalizować ilość prań. To samo tyczy się marnowania wody podczas zmywania naczyń. W dzisiejszych czasach zmywarki mają wbudowane funkcje eko programu, co jest dodatkową oszczędnością. Podobnych możliwości jest wiele.

jak byc bardziej eko

Nie wyrzucaj śmieci na ulicę i segreguj je w domu

Wydaje się banalne, ale pomyśl, ile razy nie mogłaś znaleźć śmietnika i stwierdziłaś, że nic się nie stanie, jeśli coś po prostu wyrzucisz na ulicę? Pewnie zdarzały się takie sytuacje, chociażby z gumą do żucia. Jeżeli nie możesz znaleźć żadnego kosza, schowaj papierek czy cokolwiek innego do kieszeni, torebki i wyrzuć przy najbliższej okazji. Ten nawyk z pewnością przyczyni się do zażegnania problemu jakim jest zaśmiecanie środowiska. To samo dotyczy segregowania śmieci w domu. Jeśli dopilnujemy segregacji odpadów, zrobimy duży krok dla środowiska. Dodatkowo, od niedawna kładzie się na to nacisk.

Wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian do naszej codzienności a będziemy o krok dalej do bycia bardziej eko.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…