Home Rozwój osobisty Jak być bardziej eko?

Jak być bardziej eko?

4 min czytania
0
0
615
jak być bardziej eko

Wielu osobom wydaje się, że bycie ekologicznym jest trudne, a dodatkowo kosztowne. Nic bardziej mylnego! To prostsze niż myślisz. Wystarczą chęci i kilka zmian w codziennym życiu, aby sprzyjać środowisku naturalnemu. Jak być bardziej eko? Poniżej przedstawiam Ci kilka prostych sposób do wykorzystania na co dzień 🙂

Jak być bardziej eko?

 Używaj materiałowej siatki na zakupy

Banalne, prawda? Ale przyznaj, jak często nie zabierasz ze sobą takiej materiałowej siatki i kupujesz kolejną foliową reklamówkę, która następnie ląduje w koszu na śmieci? Zawsze miej w torebce taką ekologiczną siatkę, z której możesz korzystać przez długi czas.

Odłączaj urządzenia z prądu na noc

Wyłączasz na noc sprzęty elektroniczne z prądu? Jeżeli nie to skazujesz siebie na znacznie wyższe rachunki. To, że telewizor nie jest włączony, nie oznacza, że przestaje pobierać prąd! Wręcz przeciwnie! Tryb czuwania urządzeń rtv i agd jest bardzo podstępny. Więcej pisałam o tym w artykule o oszczędzaniu energii elektrycznej.

Kupowanie e-booków

Dzięki temu nie będziesz wpływać na powiększanie wycinki lasów. Po co Ci sterta książek, które dość często zajmują sporo miejsca i nie są czytane kolejny raz? W dobie dzisiejszych czasów możesz mieć wszystko w jednym małym urządzeniu, oszczędzając papier!

Ładuj pralkę maksymalnie

Nieważne czy zapełnisz całą pralkę czy tylko jej połowę, i tak pobiera taką samą ilość wody. Po co ją marnować i robić kilka malutkich prań, skoro można je złączyć w jedno większe?

Nie wyrzucaj śmieci na ulicę

Wydaje się banalne, ale pomyśl, ile razy nie mogłaś znaleźć śmietnika i stwierdziłaś, że wyrzucisz coś jednak koło siebie? Zbierze się kilka takich sytuacji. Jeżeli każdy nagle będzie tak robił, to będziemy żyć jak w śmietniku 😉 Jeżeli nie możesz znaleźć żadnego kosza, schowaj papierek czy cokolwiek innego do kieszeni, torebki i wyrzuć przy najbliższej okazji.

Nie musisz robić niewiadomo czego, aby dbać o środowisko. Wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian w codziennym życiu i już będziesz bardziej eko 🙂

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Natalia Rucka
Load More In Rozwój osobisty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Wewnętrzny krytyk. Skąd się bierze i jak sobie z nim radzić?

Czy znasz głos – wewnętrzny krytyk, który pojawia się znienacka w Twojej głowie i po…