Home Zdrowie i Uroda Implanty – droga do wymarzonego wyglądu

Implanty – droga do wymarzonego wyglądu

5 min czytania
0
0
859
implanty stomatologiczne dorodent

Problemy z zębami często powodują, że czujemy się mało atrakcyjnie. Wynika to z tego, że podczas uśmiechania się są one zawsze bardzo dobrze widoczne – jeżeli są ładne to stanowią nasz atut. Jeżeli jednak mamy ubytki – nie chcemy się już dalej uśmiechać i wstydzimy się rozmawiania z innymi osobami. Ubytki w zębach są jednak czymś takim, z czym radzimy sobie szybko – nikt nie decyduje się na ich zatrzymanie i nikt raczej nie rezygnuje z wykonania implantu lub samej korony. Dążymy do tego, aby czuć się ze sobą jak najlepiej.  

Odpowiedni sposób wypełnienia ubytku zęba wybierze dla nas specjalista. Aby ułożyć taki plan będzie on na pewno potrzebował wielu informacji dotyczących zarówno przyczyny pojawienia się takiego ubytku – jak i ogólnego stanu naszego uzębienia. Musimy szczerze odpowiadać na wszystkie pytania i wykonywać badania, które zostaną nam zlecone. Najpewniej będziemy musieli udać się na szczegółowe zdjęcia, które dobrze przedstawiają pełny obraz jamy ustnej. 

Korona, licówka – co wybrać? 

Jeżeli okaże się, że ubytek jest niewielki i dotyczy np. tylko kawałka zęba – najkorzystniejszą opcją może być wykonanie licówki. Jest to specjalna nakładka, która wykonywana jest z wybranego materiału – porcelany, kompozytu – a następnie kształtowana w taki sposób, aby idealnie pasowała do pozostałych zębów. W ten sposób możemy również po prostu poprawić kształt zęba, który jest krzywy, ukruszony lub mocno przebarwiony. Takie rozwiązanie nie jest jednak zbyt trwałe, a licówkę trzeba wymieniać co kilka lat. 

Korona również jest swego rodzaju nakładką na ząb, aczkolwiek tutaj mamy do czynienia z całkowitym brakiem naturalnego zęba – choć pozostał nam naturalny korzeń. Można więc uznać, że jest to po prostu widoczna część zęba. Może ona zostać wykonana z ceramiki lub porcelany i praktycznie nie da się jej odróżnić od pozostałych, naturalnych zębów. Dużą zaletą jest tutaj na pewno to, że jeżeli będziemy dobrze dbać o taką koronę – wystarczy nam ona do końca życia. Jest to jednak spory wydatek. 

A czym różnią się implanty? 

Założenie implantu stomatologicznego to jeszcze droższa procedura – a dlaczego? Ponieważ tutaj mamy do czynienia z brakiem zarówno zęba – jak i jego korzenia. Specjalista musi więc nie tylko skorzystać z koronki, ale również stworzyć sztuczny korzeń. Nie jest to już takie proste, choć obecnie ryzyko odrzucenia takiego implantu jest na szczęście bardzo niewielkie. Musimy jednak przygotować się na to, że konieczne będzie wykonanie wielu zdjęć i poświęcenie na to większej ilości czasu. 

Założenie dowolnego implantu warto powierzyć specjalistom. W Warszawie (Żoliborz, Śródmieście) mieści się gabinet stomatologiczny Dorodent, gdzie pracują niezwykle doświadczeni lekarze, dentyści i stomatolodzy. 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Fryzura mokra włoszka – idealna dla każdej kobiety! Sprawdź jak ją zrobić!

Popularna w latach 80-tych i 90-tych fryzura mokra włoszka wraca do łask. Takie uczesanie,…