Home Zdrowie i Uroda Grzybica stóp – czy pomoże nam tutaj podolog?

Grzybica stóp – czy pomoże nam tutaj podolog?

5 min czytania
0
0
939
poznan-podolog.com

Grzybica stóp to problem wyjątkowo nieprzyjemny, którego wiele osób bardzo się wstydzi. Dlaczego? Jest to spowodowane pojawiającymi się objawami – pękającą skórą, swędzeniem, pieczeniem i nawet brzydkim zapachem stóp. Mamy świadomość tego, że raczej nie możemy w tym czasie nosić sandałów i pokazywać całemu światu swojej dolegliwości – tym bardziej, że można nią kogoś bardzo łatwo zarazić. 

Choć zwlekanie z leczeniem nie ma tutaj żadnego sensu – wiele osób niestety faktycznie tak robi. Zamiast od razu zająć się leczeniem – wolą oni ukrywać grzybicę przed wszystkimi. Nie chcą nawet pokazywać swoich stóp specjaliście, który przecież miał już okazję wielokrotnie widzieć, co w takim momencie dzieje się ze skórą pacjenta. Na pewno nie pozwoliłby on sobie nigdy na negatywny komentarz, a jeżeli faktycznie by do tego doszło – jest to po prostu zły lekarz i nie powinien on praktykować swojego zawodu. Nie ma w tym w ogóle naszej winy.  

Przestańmy wstydzić się problemu

Jeżeli nie zaczniemy leczenia to grzyb będzie wnikał coraz głębiej w naszą skórę i paznokcie u stóp. Wtedy cała kuracja będzie trwała o wiele dłużej i być może nie unikniemy później nawrotów. Bardzo wielu pacjentów się z tym zmaga i w rezultacie przez całe lata walczą z grzybicą. Nie jest to ani przyjemne, ani dobre dla naszego organizmu. 

Wstydzić możemy się właśnie w tym momencie, gdy nic nie robimy z problemem – to oznacza, że nie troszczymy się o swój organizm i bardziej obchodzą nas opinie innych ludzi. Nie zapominajmy jednak o tym, że grzybica nie znika nigdy samoistnie, więc prędzej czy później i tak będziemy musieli zająć się tym kłopotem. 

Czy warto wybrać się do podologa?

Tak, wizyta u takiego specjalisty to bardzo dobry pomysł. Jeżeli wstydzimy się pokazać swoje stopy lekarzowi – podolog lekarzem nie jest. Jest on za to wyszkolony w radzeniu sobie właśnie z problemami stóp – więc dosłownie zajmuje się on tylko tym. Na pewno nie będzie mu przeszkadzało to, że przychodzisz do niego z grzybicą – chętnie udzieli Ci pomocy. 

Podolog ma bardzo dużą wiedzę na temat stóp, więc być może na takiej wizycie jednocześnie podpowie Ci, jak lepiej dbać o skórę i jak w przyszłości uniknąć ponownego zakażenia. Możesz oczywiście udać się tutaj również do dermatologa lub czasami nawet do internisty – ale być może w przypadku grzybicy faktycznie wizyta u podologa spowoduje, że poczujesz się najbardziej komfortowo. Najgorszym, co możesz zrobić jest nie pójście nigdzie i rozprzestrzenianie grzybicy dalej – w ten sposób zagrażasz chociażby pozostałym domownikom. 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Jak wybrać najlepszy klej do rzęs?

Klej do rzęs to kluczowy element w procesie aplikacji sztucznych rzęs, który wpływa na trw…