Home Trendy Domy energooszczędne – krok w przyszłość

Domy energooszczędne – krok w przyszłość

3 min czytania
0
0
1,213
domy energooszczędne

Co raz częściej słyszy się o technologiach energooszczędnych, a dość popularne stały się domy budowane taką techniką. Chociaż na świecie ta technika idzie wciąż do przodu, to w Polsce nie jest jeszcze tak popularna, a to wielka szkoda. Jednak domy energooszczędne to zdecydowanie coś, co warto wprowadzić również w naszym kraju!

Domy energooszczędne – niewielka liczba

Może przewaga budownictwa tradycyjnego jest większa, ze względu na to, że wszystko co jest energooszczędne kojarzy się człowiekowi z dużymi wydatkami, a nie każdego na to stać. Wbrew pozorom różnica między domem zbudowanym w sposób tradycyjny i ten mniej tradycyjny, który oszczędza energię nie jest wcale duża, koszty mogą się zwiększyć w granicach 5-15%. Różnica wcale nie jest duża w porównaniu do oszczędności jakie otrzymamy, dzięki nowoczesnej technologii.

Domy energooszczędne – jak oszczędzać?

W takich domach oszczędza się nie skupiając się na tym, przy prostych codziennych czynnościach jak: podgrzewanie wody, używanie urządzeń elektrycznych, ogrzewaniu czy oświetlaniu domu. Dzięki mniejszemu zużyciu energii elektrycznej i wody korzysta na tym również środowisko, wydzielane jest mniej szkodliwych substancji. Domy są bardzo wygodne, komfortowe i bezpieczne dla mieszkańców.

Budowa domów energooszczędnych

Przy budowie domu energooszczędnego wykorzystywane są duże okna odpowiednio usytuowane, specjalne technologie grzewcze, wentylacyjne, dzięki którym dom zużywa dużo mniej energii niż standardowy. Dla osób budujących takie domy przeznaczone są dotacje z Unii Europejskiej, przyznawane na specjalny wniosek. Ewentualna sprzedaż domu na pewno nie doprowadzi do właściciela do bankructwa, ponieważ takie domy są rzadko spotykane, ale bardzo cenione ze względu na swoją budowę i zalety z tym związane.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
 • Fryzjer - jaki odpowiedni?

  Jak wybrać dobrego fryzjera?

  Wybór odpowiedniego salonu fryzjerskiego to duże wyzwanie. Wiele osób stresuje się wizytą …
 • obozy-dla-dzieci

  Obozy dla dzieci

  Nie ma to jak lato! Słońce, ciepła woda w jeziorze, lekki powiew wiatru – a do tego …
 • top domowe kosmetyki

  Top domowe kosmetyki

  Osoby, które nie ufają koncernom kosmetycznym, nie są skazane na niekorzystanie z produktó…
Load More By Natalia Rucka
Load More In Trendy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Traperki damskie ocieplane – najlepszy wybór na sezon zimowy!

Traperki są typem obuwia zdecydowanie ponadczasowym, a w tym roku szczególnie warto się w …