Home Artykuły sponsorowane Dekoracyjne włączniki światła – jaki model wybrać?

Dekoracyjne włączniki światła – jaki model wybrać?

8 min czytania
0
0
950
Dekoracyjne włączniki światła

Kiedy planuje się aranżację domowego wnętrza, warto dbać o nawet najmniejsze detale. To bowiem w nich tkwi charakter przestrzeni oraz końcowe wrażenie. Dotyczy to w zasadzie wszystkich pomieszczeń, a zwłaszcza tych wypoczynkowo-reprezentacyjnych, jak jadalnie lub salony.
W nich wszystkie elementy wystroju muszą współgrać i wpisywać się w jeden konkretny nurt. Należy nawet zadbać o wybór odpowiednich włączników światła. Obecnie na rynku można znaleźć wiele rozwiązań, a wśród nich efektowne włączniki dekoracyjne.

Czym są włączniki dekoracyjne?

Włączniki światła to niezbędny element każdej instalacji oświetleniowej. Stanowią podstawowe rozwiązanie, bez którego wręcz trudno się obyć, podczas codziennego korzystania z domowych pomieszczeń.

Zazwyczaj włączniki umieszcza się na ścianie, tuż przy wejściu do pokoju. Specjalne rozwiązania pojawiają się także na klatkach schodowych, gwarantując bezpieczeństwo przemieszczania się po stopniach o każdej porze dnia i nocy.

Czy włączniki mogą być dekoracyjne? Obecnie pojawia się coraz więcej wariantów włączników, które wyróżniają się bardzo urozmaiconym wzornictwem. Producenci zwracają bowiem uwagę nie tylko na funkcjonalność akcesoriów, ale też na ich walory estetyczne. Idą zatem za rosnącymi oczekiwaniami użytkowników. Coraz więcej osób prywatnych i architektów wnętrz widzi we włącznikach ważny element wykończenia wnętrz, wpływający na kompleksowy odbiór pomieszczenia.

Rodzaje włączników dekoracyjnych

Jakie zatem mogą być dekoracyjne ramki włączników światła? Rozwiązań jest naprawdę wiele. Przede wszystkim pojawia się całkiem sporo produktów o prostej ramce, wykonanej jednak z nietypowego materiału. Można zatem zamontować włączniki drewniane, metalowe lub betonowe, w zróżnicowanych kolorach, z ciekawymi ozdobnymi wzorami. Niektóre włączniki są klasyczne, inne wpisują się w nurty minimalistyczne lub industrialne. Można też znaleźć niejeden włącznik retro. Taki włącznik znacznie lepiej wpisuje się w przestrzeń niż klasyczne białe ramki wykonane z taniego PVC.

Innym wariantem są włączniki nowoczesne, najczęściej w formie dotykowych paneli szklanych, dostępnych na przykład na stronie Gajwer. Niewielki i dyskretny moduł usprawnia codzienne sterowanie oświetleniem w pomieszczeniu, może być również używany w ramach systemu Smart House.

Włącznik jako dekoracja – zasada kontrastu lub wpisanie się w aranżację

Jak dobrać włącznik do stylowego wnętrza? Istnieją dwie opcje, chętnie wykorzystywane podczas planowania przestrzeni.

Można zamontować ramki, które wyróżniają się na tle ściany, gdyż wykonano je z materiału w kontrastowym kolorze, bądź odznaczają się szczególnie dekoracyjną formą. Innym rozwiązaniem jest znalezienie włączników idealnie wkomponowujących się w powierzchnię ściany, a przez to i w całą aranżację. Nie eksponuje się go, ale dzięki dyskretnej formie, podkreśla tylko spójność wizualną przestrzeni.

Nowoczesne technologie a włączniki światła

Panele dotykowe ze szkła hartowanego często posiadają jeszcze jedną zaletę. Nie dość, że pięknie się prezentują na powierzchni ściany, to również pozwalają na zdalne kontrolowanie oświetlenia w pomieszczeniu, przy pomocy pilota lub mobilnej aplikacji.

Takie rozwiązanie nie tylko wpływa na estetykę wnętrz, ale także podnosi znacząco ich funkcjonalność.

Kiedy warto zdecydować się na włączniki dekoracyjne?

Włączniki dekoracyjne najchętniej montuje się w pomieszczeniach reprezentacyjnych, o charakterze wypoczynkowym. Trafiają zatem zwłaszcza do salonów i jadalni.

Nie ma jednak przeszkód, by wykorzystać je w pozostałych domowych przestrzeniach, dla uzyskania ujednoliconego efektu. W końcu pozostałe pomieszczenia również potrzebują ciekawego zaplanowania, by wszyscy w domu zawsze czuli się dobrze i przyjemnie.

Efektowne i praktyczne włączniki światła do modnych wnętrz

Wybór dekoracyjnych włączników światła jest obecnie olbrzymi. Nie tylko pięknie się prezentują, ale także wyróżniają się olbrzymią funkcjonalnością. Dzięki nim każde domowe wnętrze zyskuje wyrazu, staje się jeszcze przytulniejsze, a domownicy mogą żyć jeszcze wygodniej niż do tej pory.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…