Home Artykuły sponsorowane Dekoracje na chrzest – o czym warto pamiętać?

Dekoracje na chrzest – o czym warto pamiętać?

11 min czytania
0
0
652
dekoracje chrzest

Chrzest Święty dziecka to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Zazwyczaj oprócz uroczystości w kościele, organizowane jest przyjęcie w domu albo w restauracji. Warto uświetnić ten dzień poprzez piękne dekoracje.

Sens i istota Chrztu Świętego

Poprzez Chrzest Święty dziecko włączane jest do Kościoła. Bobas jest za mały, aby mógł podjąć tę decyzję samodzielnie, dlatego, w jego imieniu, decyzję tę podejmują rodzice albo opiekunowie. Najczęściej Chrztu Świętego udziela się podczas uroczystej Mszy Świętej. Świadkiem tego wydarzenia jest cała społeczność zgromadzona w budynku kościoła, a przede wszystkim rodzice, członkowie rodziny, przyjaciele, a także rodzice chrzestni. To szczególna rola. Rodzice chrzestni mają za zadanie wspierać rodziców malucha w wychowywaniu dziecka w wierze. W Polsce ta funkcja zazwyczaj sprowadza się do tego, że rodzice chrzestni starają się być blisko dziecka i wspierać go na co dzień, również finansowo. Nie zapominają o urodzinach i innych ważnych dniach w życiu swojego chrześniaka.

Aby zostać rodzicem chrzestnym, trzeba spełnić szereg wymagań stawianych przez Kościół. Również przed samym Chrztem trzeba wziąć udział w specjalnych naukach i dotyczy to zarówno rodziców dziecka, jak i wybranych rodziców chrzestnych. To ważne, aby wiedzieć, z czym wiąże się Sakrament Chrztu Świętego. Zmycie grzechu pierworodnego oraz włączenie malucha do wspólnoty Bożych Dzieci to wspaniały przywilej i warto mieć tego świadomość. Dlatego też tak ważne wydarzenie w życiu dziecka wręcz domaga się szczególnej oprawy i uroczystości. Nie we wszystkich religiach chrzci się noworodki. Protestanci nie uznają tego zwyczaju. W odłamach protestanckich o chrzest prosi osoba dojrzała, zwykle pełnoletnia, która może sama o sobie decydować. Dla Protestantów ważna jest kolejność, najpierw wiara, a potem Chrzest. Prośba o Chrzest ma wypływać z wiary człowieka. Kościół Katolicki zdecydował, że wystarczy wiara rodziców, aby maleństwo zostało ochrzczone, a im szybciej to się stanie, tym lepiej. Dlatego w Kościele Katolickim czas pomiędzy przyjściem dziecka na świat a Chrztem, zwykle wynosi kilka tygodni lub kilka miesięcy.

Jak przyozdobić miejsce imprezy?

Przyozdobienie miejsca, gdzie świętowany jest Chrzest, to bardzo ważna kwestia. Można upierać się, że nie ma to znaczenia, jednak to nieprawda. Nie bez powodu odpowiednio dekoruje się sale na przykład na czas świętowania urodzin czy ślubu. Przyjęcie z okazji Chrztu Świętego można urządzić w domu albo w restauracji. Jeżeli rodzice albo dziadkowie dysponują dużą przestrzenią, to wybierane jest właśnie to rozwiązanie, zwykle w połączeniu z cateringiem oraz obsługą kelnerów, aby móc skupić się na tym co najważniejsze, czyli na ważnym rodzinnym święcie. Jeżeli przyjęcie urządza się w restauracji, również nie ma przeszkód, aby udekorować salę po swojemu, według swojego pomysłu i gustu.

Osoby odpowiedzialne za lokale doskonale wiedzą, co jest dziś ważne dla klientów i wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Girlandy, banery, plakaty, balony i inne dekoracje wnętrza pomagają podkreślić charakter imprezy. To ważne zarówno dla organizatorów, jak i dla gości. W zależności od tego, czy uroczystość dotyczy dziewczynki czy chłopca, proponowane są dekoracje w kolorze różowym albo niebieskim. Można jednak znaleźć również bardziej uniwersalne odcienie, które będą odpowiednie dla każdego, niezależnie od płci. Mnogość dekoracji może zadziwiać, ale to zdecydowana zaleta oferty. Dzięki temu każdy może wybrać to co najbardziej mu odpowiada. Oprócz klasycznych dekoracji, które są spotykane w Polsce już od dawna, można dostrzec też nowoczesne propozycje, rodem z Ameryki, dla rodziców ceniących innowacyjne podejście, kreatywność i nietuzinkowe rozwiązania. Baner dekoracyjny z indywidualnie stworzonym napisem to na pewno pomysł wart rozważenia i wprowadzenia w życie. Warto wybierać takie dekoracje, które współgrają z klimatem radości, szczęścia i zabawy, ponieważ okazja do świętowania na pewno jest szczególna.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dekoracji?

Dekoracje na Chrzest powinny być oczywiście piękny i to zazwyczaj jest głównym kryterium, które decyduje o wyborze. Nie wolno jednak zapominać o jakości i wytrzymałości. Dekoracje powinny być dopracowane w każdym szczególe. Każdy detal musi odznaczać się solidnym wykonaniem. Ozdoby mają prezentować się nienagannie zarówno oddzielnie, jak też tworząc spójną i harmonijną całość. Szczególnie godne uwagi są personalizowane plakaty, które można postawić na dedykowanej sztaludze. Dzięki temu już przy wejściu na imprezę widać, jaki jest jej cel i na pewno nie umknie to żadnemu z gości. Wianki z kwiatami czy gałązkami lawendy świetnie podkreślają niewinność dziecka, które przystępuje do Chrztu Świętego. Akcenty takie jak kwiaty doskonale sprawdzają się przy uroczystościach religijnych. Wieńce, drewniane serca czy girlandy, sprawiają, że aranżacja pomieszczenia nabiera szczególnego charakteru. Dzięki szerokiemu wyborowi akcesoriów można postawić na przykład na jeden kolor albo motyw przewodni i do niego dobrać inne dodatki. Można postarać się zbudować całą koncepcję dekoracji bardzo minimalistycznie, albo wręcz przeciwnie, z pompą i przepychem, który wcale nie jest niczym złym. Najważniejsze, aby to rodzice byli zadowoleni z ostatecznego efektu. Szczególnie młodsi goście z pewnością docenią rolę dekoracji na imprezie. Kiedy w rodzinie pojawia się nowy członek, malutkie dziecko, z reguły wszyscy są szczęśliwi i chcą jak najszybciej zobaczyć i poznać bobasa.

Okazją ku temu zazwyczaj jest właśnie uroczystość Chrztu Świętego, na którą zaprasza się bliższą i dalszą rodzinę. Warto więc nadać tej imprezie szczególną rangę. Dziecko nie będzie tego pamiętać, ale z pewnością będzie szczęśliwe, oglądać później efekty starań rodziców na filmie lub zdjęciach. Warto postarać się dopiąć wszystko na ostatni guzik, aby uniknąć wpadek. Zaplanowanie dekoracji odpowiednio wcześnie, zamówienie akcesoriów w odpowiednim terminie, na pewno przyczyni się do sukcesu imprezy.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…