Home Artykuły sponsorowane Cztery muzea, do których chętnie uda się każdy mężczyzna

Cztery muzea, do których chętnie uda się każdy mężczyzna

5 min czytania
0
0
208
Mężczyzna w muzeum

Większości słowo “muzeum” kojarzy się z monumentalnymi rzeźbami, obrazami znanych malarzy oraz intrygującymi instalacjami sztuki nowoczesnej. Czasy jednak się zmieniają i dziś eksponatem muzealnym może być praktycznie każdy przedmiot. Sprawdź cztery muzea z ciekawą ekspozycją, które zainteresują nawet tych, którzy nie przepadają za taką formą spędzania wolnego czasu. Zaproś swojego mężczyznę do muzeum wódki, piwowarstwa, PRL-u i amerykańskich samochodów.

Muzeum wódki

Polska ma długą tradycję gorzelniczą, co widać po zasobności i popularności dwóch muzeów wódki: Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie i Fabryce Wódki w Krakowie. To pierwsze powstało w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser. Z kolei muzeum krakowskie znajduje się na obszarze dawnej destylarni Polmos. Zwiedzanie muzeum wódki z przewodnikiem to nie tylko podróż do przeszłości, ale również możliwość poznania całego procesu wyrobu trunku. Z reguły każda taka wycieczka zakończona jest degustacją.

Muzeum piwowarstwa

Kolejne ciekawe muzea to te, które pochylają się nad tradycją piwowarską. Znajdziemy je w różnych zakątkach Polski. Jednym z najpopularniejszych jest Muzeum Browaru w Żywcu, czyli prywatne muzeum Grupy Żywiec zlokalizowane w dawnych piwnicach leżakowych Arcyksiążęcego Browaru Żywiec. Po modernizacji żywieckie muzeum przyciąga nie tylko smakoszy piwa, ale również miłośników nowoczesnych, interaktywnych form ekspozycji. Inne miejsca polecane fanom złotego trunku to między innymi: Muzeum Tyskich Browarów Książęcych w Tychach, Muzeum Browarnictwa w Lwówku Śląskim i Muzeum Piwowarstwa w Piotrkowie Trybunalskim.

Muzeum PRL-u

Zastanawiasz się, jak wybrać oryginalny prezent na święta dla mężczyzny, który uwielbia klimat lat 70. i 80.? Zaproś go do muzeum PRL-u, a z pewnością będzie zachwycony! Takie miejsca odwiedzają Polacy, którzy dobrze pamiętają czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i chcą odbyć niezwykłą podróż sentymentalną. Co ciekawe, muzea PRL-u cieszą się dużą popularnością również wśród młodego pokolenia, które nie pamięta czasów kartek na żywność, cenzury i propagandy. Muzea PRL-u – z nieco różniącymi się wystawami – znajdziesz między innymi w Krakowie, Warszawie, Zamościu i Rudzie Śląskiej.

Muzeum Amerykańskich Samochodów

Czy wiesz, że w Polsce, a konkretnie Kościerzynie, znajduje się muzeum “American Old Cars”, czyli miejsce gromadzące wszystkich fanów amerykańskiej motoryzacji? Podczas wycieczki zwiedzający mogą przyjrzeć się z bliska kultowym samochodom z lat 60. i 70. Dodatkową atrakcją jest przejażdżka jedną z legendarnych maszyn u boku doświadczonego przewodnika. W Muzeum Amerykańskich Samochodów można podziwiać takie samochody jak: Cadillac Fleetwood 1954, Ford Mustang 1996, Buick Lesabre Sport Coupe 1968 czy Lincoln Continental 1960. Voucher do “American Old Cars” to wspaniały prezent pod choinkę dla mężczyzny, który interesuje się motoryzacją, a szczególnie starymi, kultowymi samochodami z USA.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…