Home Artykuły sponsorowane Jakie są zalety ćwiczenia na siłowni?

Jakie są zalety ćwiczenia na siłowni?

4 min czytania
0
0
382
Jakie są zalety ćwiczenia na siłowni?

Samodzielne treningi w domu rzadko przynoszą korzyści, gdyż zwykle trudno znaleźć w sobie motywację, by wykonywać je regularnie. Codzienne zmuszanie się do treningu siłowego daje efekt odwrotny od zamierzonego. Chęć do ćwiczeń łatwiej znaleźć w sobie, gdy regularnie uczęszcza się na siłownię. To właśnie tam trener dobierze odpowiednie ćwiczenia i pokaże jak je prawidłowo wykonywać. Dodatkowo wyjście na siłownię to ważny czas dla samego siebie, który daje wytchnienie od codziennych problemów. Jakie są zalety ćwiczeń na siłowni pod okiem doświadczonego trenera?

Na siłowni najlepiej ćwiczyć od rana do południa, gdyż jest to najlepszy czas na wysiłek fizyczny. Większość ludzi jest bardziej aktywna w tym czasie, a nasz organizm jest w stanie znacznie lepiej wykorzystać energię. Jeśli jednak nie masz możliwości ćwiczyć w tym czasie, możesz przystąpić do treningu w dowolnym innym momencie między 6:00 a 22:00. Co dają regularne treningi siłowe i cardio na siłowni?

Trening siłowy i cardio — korzyści dla zdrowia

Regularna aktywność fizyczna przynosi szereg korzyści dla zdrowia. Siłownia Łódź to miejsce, w którym można w kilka tygodni poprawić sprawność fizyczną. Ćwiczenia cardio poprawiają wydolność układu krążenia i oddechowego. Wspierają walkę z obrzękami, cellulitem, nadwagą i zadyszką z powodu słabej kondycji organizmu. Regularne ćwiczenia siłowe z kolei pozytywnie wpływają na sylwetkę, nadając jej wymarzony kształt. Dzięki nim zwiększa się masa mięśniowa, dlatego po treningu siłowym wykonywanym kilka razy w tygodniu metabolizm przyspiesza.
Trener personalny Łódź dodatkowo pomaga przygotować indywidualny plan treningowy, by osiągnąć określone cele. Wskazuje, kiedy jest dobry czas na rozpoczęcie treningów i jaki rodzaj aktywności fizycznej jest wskazany dla danej osoby. Przykładowo może pokazać ćwiczenia na prosty kręgosłup, które pomogą pozbyć się uporczywego bólu pleców.

Od ilu lat można chodzić na siłownie?

Trener indywidualny zezwala na treningi na siłowni w przypadku wszystkich osób pełnoletnich. A co z niepełnoletnimi? Od ilu lat można chodzić na siłownie? Kluby fitness i siłownie z reguły zgadzają się na korzystanie z urządzeń, jeśli użytkownik ma co najmniej 16 lat. W młodszym wieku zachodzi zbyt duże ryzyko zahamowania wzrostu z powodu nadmiernego obciążenia mięśni i kości. Wiele zależy jednak od indywidualnych predyspozycji. Niektóre ćwiczenia można wykonywać już wcześniej, natomiast część młodych osób może zacząć regularne treningi jeszcze przez 16. urodzinami.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Precyzyjne szczotkowanie zębów dzięki technologii magnetycznej szczoteczek Oral-B iO

Technologia magnetyczna w szczoteczkach do zębów to niezwykle innowacyjne rozwiązanie, któ…