Home Dom Aranżacja wnętrz Basen z piłeczkami – jak dobrać piłki?

Basen z piłeczkami – jak dobrać piłki?

6 min czytania
0
0
1,389
Basen z piłeczkami - jak wybrać piłki

Basen z piłeczkami to jedna z najlepszych zabawek dla maluchów. Ostatnimi czasy zaczyna ona zyskiwać na popularności i można zobaczyć ich coraz więcej w domach, gdzie są dzieci. Dzięki nim można urozmaicić czas smykowi, a także pomóc mu w rozwoju. Basen z piłeczkami jest swoistą alternatywą dla basenu z wodą, a przy tym nie brudzi i nie moczy mieszkania. Zabawa w nim nie byłaby jednak taka fajna, gdyby nie piłeczki, które się w nim znajdują. Ich wybór jednak nie musi być koniecznie taki prosty. Warto więc zorientować się, jak dopasować je do basenu, który posiada się w domu.

Co to jest basen z piłeczkami?

Basen z piłeczkami to świetna wielofunkcyjna zabawka, która jednocześnie jest obiektem westchnień wielu dzieci. Najczęściej można je spotkać w centrach handlowych, na tak zwanych wyspach zabaw, a także w wesołych miasteczkach. Coraz częściej również w miastach budowane są specjalne parki zabaw, gdzie maluchy mogą pobawić się w basenie z piłeczkami. Taką zabawkę można także sprawić najmłodszym w domu i na podwórku. Wystarczy dmuchany basen, kojec lub namiot z siatki.

(https://misioohandmade.pl/suche-baseny-z-pileczkami/ – suche baseny z piłeczkami)

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego basenu z kuleczkami, jednak należy wiedzieć, że takie zabawki nie należą do najtańszych. Bardzo często w pakiecie dołączane są różne inne akcesoria, które pomagają urozmaicić czas zabawy. Może to być tunel lub kosz, do którego maluszki będą wrzucać piłeczki. Niezależnie od tego, w jakiej formie zostanie kupiony basen z kuleczkami, niezbędne jest wybranie odpowiedniego modelu. Jeśli został już wybrany konkretny model, nie może się obejść bez zakupu piłeczek do niego. Jak to zrobić?

Jak wybrać piłeczki do basenu?

Wybierając piłeczki do basenu, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim składają się one z dwóch półkul, które są ze sobą łączone pod wpływem wysokiej temperatury. Następnie miejsce ich łączenia szlifuje się, aby powierzchnia piłeczki była gładka. Warto więc wybierając piłeczki sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest. Nie trzeba oczywiście sprawdzać każdej kuleczki po kolei. Wystarczy wziąć kilka i ocenić, czy są dobrej jakości.

Jeśli powierzchnia piłeczki będzie miała zadziorki, powinno się zrezygnować z zakupu. Może bowiem dojść do sytuacji, że maluch się skaleczy. Oprócz tego należy jeszcze zwrócić uwagę na:

– kuleczki powinny być elastyczne i miękkie, żeby pod wpływem ciężaru dziecka nie pękały. Wysokiej jakości piłeczki jedynie lekko się wgniatają i wracają do swojego pierwotnego stanu. Bardzo istotna jest także toksyczność plastiku, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Odpowiednie piłeczki powinny posiadać atest świadczący o tym, że są w pełni bezpieczne i nie wywołuje żadnych alergii, ani chorób,

– piłeczki sprzedawane są zazwyczaj w zestawach od 50 do 100 sztuk. Mogą być one jednokolorowe lub posiadać wiele barw. Najważniejsze, aby były one kontrastowe, gdyż będą one korzystnie wpływać na rozwój wzroku u dziecka

– należy także pamiętać, że basen z piłeczkami występuje w kilku rodzajach. Powinno się go więc dostosować do wymagań malucha. Może to być zwykły basen z piłeczkami do zabawy, a także specjalny, w którym przeprowadzane są zajęcia z rehabilitacji. W tym przypadku również warto wybierać wielokolorowe zestawy kuleczek.

 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Aranżacja wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

5 korzyści wynikających z codziennego stosowania sonicznej szczoteczki do zębów

Jesteś użytkownikiem szczoteczki manualnej lub rotacyjnej i zastanawiasz się, czy warto si…