Home Artykuły sponsorowane 65 lat to ostatni moment na zakupienie ubezpieczenia na życie!

65 lat to ostatni moment na zakupienie ubezpieczenia na życie!

5 min czytania
0
0
407
65 lat to ostatni moment na zakupienie ubezpieczenia na życie!

Oferty na polisę na życie najczęściej są kierowane do osób młodych. Warto jednak pamiętać, że nawet emeryci mogą zadbać o zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Dzięki niemu zapewnisz finansowe bezpieczeństwo bliskim, nawet jeśli Ciebie już zabraknie. Dowiedz się, dlaczego ukończenie 65 lat to ostatni moment na zakupienie ubezpieczenia na życia.

Ubezpieczenie po 60-tce – czy to możliwe?

Wiele osób w wieku emerytalnym zastanawia się, czy jeszcze jest możliwy zakup polisy dla nich. Jak najbardziej. Coraz większą popularnością wśród produktów ubezpieczeniowych cieszą się te stworzone z myślą o seniorach. Co do zasady można znaleźć ciekawe propozycje polis dla osób, od 50 do 80 roku życia. Jednak warto nie zwlekać z wykupieniem ubezpieczenia na życie, gdyż wraz z wiekiem zwiększeniu ulega opłata za składkę.

Dlaczego warto zadbać o ubezpieczenie na życie dla seniora?

Dobra polisa dla seniorów pozwoli na uzyskanie zabezpieczenia finansowego w przypadku zaistnienia następujących zdarzeń:

 • śmierci ubezpieczonego,
 • zgonu małżonka,
 • hospitalizacji,
 • poważnego zachorowania.

To doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które wcześniej nie skorzystały z oferty ubezpieczenia na życia, jak i chcą zapewnić sobie dodatkową ochronę. Dzięki temu można zadbać o to, aby bliscy nie martwili się o koszty pogrzebów czy spłatę aktualnych zobowiązań, które pozostaną po zmarłym. To również wsparcie w przypadku choroby czy konieczności pobytu w szpitalu – dzięki temu rekonwalescencja przebiegnie spokojniej, a uzyskane świadczenie pozwoli na wykupienie leków oraz wyrobów medycznych.

Gdzie kupić ubezpieczenie dla emeryta?

Poszukiwanie dobrej polisy na życie dla osoby po 60-tce wcale nie musi być trudnym i długotrwałym procesem. Coraz większą popularnością cieszą się internetowe kalkulatory. Dzięki skorzystaniu z nim możesz znaleźć oferty na najlepsze ubezpieczenia na życie bez konieczności wychodzenia z domu. Jedyne co potrzebujesz zrobić, to:

 • wybrać zakres ochrony ubezpieczenia,
 • podać datę urodzenia ubezpieczonego, wykonywany zawód, dochody netto i kod pocztowy
 • wypełnić formularz kontaktowy.

W ciągu kilku minut uzyskasz zestawienie z propozycjami od wielu firm z czytelnie uwzględnioną stawką, przez co wybór opłacalnej oferty jest znacznie łatwiejszy. Do tego skontaktuje się z Tobą specjalista ds. ubezpieczeń, który pomoże sfinalizować zakup oraz odpowie na Twoje pytania.

Polisa na życie w wieku 65 lat – czy musi być droga?

Często pojawiają się opinie, że produkty ubezpieczeniowe dla osób po 60-tce są drogie. Warto wiedzieć, że koszt polisy dla seniora może się różnić w zależności od:

 • wieku ubezpieczonego,
 • stanu zdrowia,
 • wysokości sumy gwarantowanej,
 • długość trwania umowy ubezpieczeniowej.

Co do zasady – im wyższy wiek ubezpieczonego, tym można spodziewać się większej opłaty za polisę. Do tego duże znaczenie ma także wartość sumy gwarantowanej. Korzystając z internetowej porównywarki znacznie łatwiej i wygodniej zakupisz dobre ubezpieczenie dla seniora. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, pieniądze, a także zadbasz o finansowe zabezpieczenie najbliższych. 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Redakcja Kobieta na Czasie
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Niezbędnik profesjonalistki – jakie dodatki warto nosić ze sobą do pracy?

W świecie profesjonalistek każdy detal ma znaczenie. Dobrze dobrane akcesoria nie tylko uł…